Najczęściej cytowani naukowcy z Wydziału Elektrycznego w 2022 roku

59 przedstawicieli Politechniki Warszawskiej w tym 6 badaczy z Wydziału Elektrycznego znalazło się w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2022, przygotowanym przez Uniwersytet Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier.

TOP 2% Scientists 2022 składa się z dwóch odrębnych list. Pierwsza ocenia dorobek naukowy z kariery badawczej (wykorzystując dane od 1960 roku), w drugiej brane są pod uwagę jedynie publikacje i cytowania z ostatniego roku kalendarzowego.

Naukowcy z Wydziału Elektrycznego PW w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2022* – dane za całą karierę:

• dr hab. inż. Grzegorz Iwański, prof. uczelni (Electrical & Electronic Engineering),
  • prof. dr hab. inż. Mariusz Malinowski (Electrical & Electronic Engineering),
  • prof. dr hab. inż. Stanisław Osowski (Electrical & Electronic Engineering),
  • dr hab. inż. Jacek Rąbkowski, prof. uczelni (Electrical & Electronic Engineering),
  • dr hab. inż. Dominik Sierociuk, prof. uczelni (Industrial Engineering & Automation),
  • prof. dr hab. inż. Sławomir Tumański (Applied Physics).

Naukowcy z Wydziału Elektrycznego PW w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2022* – dane za ostatni rok:

• prof. dr hab. inż. Mariusz Malinowski (Electrical & Electronic Engineering),
  • prof. dr hab. inż. Stanisław Osowski (Electrical & Electronic Engineering),
  • prof. dr hab. inż. Sławomir Tumański (Applied Physics).

* W nawiasach zaznaczono, w jakich obszarach wskazani naukowcy byli najczęściej cytowani.

Ranking jest opracowywany w oparciu o dorobek naukowy poszczególnych badaczy według indeksu bibliometrycznego. Kryteriami oceny były indeks Hirscha, liczba cytowań (z uwzględnieniem autocytowań), Impact Factor oraz miejsce i rola na liście autorów.

Pełne zestawienie jest dostępne na stronie wydawnictwa Elsevier.

Przeczytaj też: