Konferencja Student IT/EE Workshop 2024

18 kwietnia 2024 roku na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej odbyła się I edycja Studenckiej Konferencji Naukowej „SITEE 2024”. Podczas wydarzenia zostało zaprezentowanych ponad 30 prac badawczych studentów kierunku Informatyka Stosowana studiów II stopnia.

Konferencja rozpoczęła się wykładem Pana Artura Grządziela z GE Healthcare, wysokiej klasy specjalisty w obszarze Data Science & Artificial Intelligence. Następnie studenci przedstawili wyniki swoich badań podczas prezentacji oraz sesji posterowych. Prace powstały w ramach przedmiotu „Projekt badawczy”, którego efektem jest publikacja pracy naukowej wykonanej samodzielnie lub w zespole studenckim, często wspólnie z pracownikiem Wydziału. Najlepsze z nich zostały nagrodzone podczas konferencji w następujących kategoriach:

Best Presentation

• Nagroda Komitetu Programowego, a także Nagroda Publiczności dla Aleksandry Kowalczyk za projekt badawczy pt. „One-shot learning from prototype SKU images” przygotowany pod okiem opiekuna dr. inż. Grzegorza Sarwasa

Best Poster

• Nagroda Komitetu Programowego dla Macieja Draguna za projekt badawczy pt. „Eye disease multiclassification based on fundus images” przygotowany pod okiem opiekuna dr. inż. Radosława Roszczyka
  • Nagroda Publiczności dla zespołu w składzie Agnieszka Salwa, Dawid Szczawiński, Hubert Skibiński za projekt badawczy pt. „Detection of cancerous changes in microscopic specimens from the colon” przygotowany pod okiem opiekuna dr. inż. Radosława Roszczyka

Wybrane prace zostaną skierowane również do publikacji w uznanych periodykach lub konferencjach naukowych. Link do książki abstraktów »

Wszystkim uczestnikom Student IT/EE Workshop 2024 gratulujemy zarówno wyróżnień, jak i udziału w tym motywującym wydarzeniu.

Więcej informacji o SITEE 2024 na stronie wydarzenia »

Galeria zdjęć