Studia


Wydział Elektryczny

jest jednym z największych wydziałów Politechniki Warszawskiej. Na naszym wydziale kształci się ok. 3000 studentów na różnych kierunkach i stopniach studiów.

Na Wydziale Elektrycznym można podjąć studia stacjonarne na wszystkich kierunkach i wszystkich poziomach kształcenia, natomiast studia niestacjonarne I i II stopnia są prowadzone w trybie zjazdowym na kierunku Elektrotechnika, a w trybie „na odległość” na kierunku Informatyka Stosowana.

Kierunki Prowadzone na Wydziale ElektrycznymKierunki studiów

Na  wszystkich kierunkach Wydział posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora nauk technicznych, a na kierunkach automatyka i robotyka stosowana oraz elektrotechnika również do prowadzenia przewodów habilitacyjnych.

Ranking Perspektywy

W rankingu studiów inżynierskich Fundacji edukacyjnej Perspektywy nasze kierunki studiów zajmują od lat czołowe miejsca. W latach kierunki 2020-2023 wszystkie kierunki Wydziału Elektrycznego stanęły na podium w rankingach Perspektyw!

W roku 2019 Wydział uruchomił nowy kierunek studiowania: Elektromobilność.

Oferujemy zarówno studia stacjonarne jak i niestacjonarne, studia I stopnia (inżynierskie), studia II stopnia (magisterskie) i studia III stopnia (doktoranckie).

Jeżeli chcesz sprawdzić na czym polegają studia stacjonarne i niestacjonarne zobacz link: Formy studiów

Już 100 lat kształcimy studentów na kierunku Elektrotechnika, a  od wielu lat prowadzimy również studia na kierunkach Informatyka (od r.ak 2018/2019 pod nazwą Informatyka Stosowana) oraz Automatyka i Robotyka (od r.ak 2018/2019 pod nazwą Automatyka i Robotyka Stosowana). W roku akademickim  2019/2020 uruchomiliśmy nowy kierunek – Elektromobilność – jedyny w obecnej chwili taki kierunek w Polsce. Nasi absolwenci są fachowcami cenionymi zarówno w kraju jak i za granicą. Znakomici nauczyciele akademiccy, bardzo dobrze wyposażone laboratoria, ciekawa i aktualna tematyka zajęć, programy studiów dostosowane do wymagań rynku pracy, liczne kontakty z uczelniami zagranicznymi dają gwarancje, że wybierając studia na naszym Wydziale zdobędziesz wykształcenie w dynamicznie rozwijających się dziedzinach wiedzy i nauki, potrzebnych w nowoczesnych sektorach gospodarki.

Jesteśmy również wydziałem bardzo przyjaznym studentom. Samorząd Studencki zapewnia liczne atrakcje turystyczne, kulturalne, sportowe – to wszystko powoduje, że czas spędzony na studiach będzie niezwykle ciekawy nie tylko ze względu na samo studiowanie, ale też życie studenckie.

Podstawowe informacje dotyczące rekrutacji znajdziesz na stronie: Rekrutacja.

Posłuchaj co o studiowaniu na Wydziale Elektrycznym mówią jego studenci – zapraszamy na stronę Wirtualne Drzwi Otwarte Wydziału Elektrycznego!

Studia Podyplomowe

To propozycja dla osób, które posiadają wykształcenie wyższe przynajmniej na poziomie studiów I stopnia i chcą uzupełnić lub poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w określonej dziedzinie. Ukończenie studiów zdecydowanie zwiększa szanse na rynku pracy. Wymiernym efektem jest dyplom Politechniki Warszawskiej (świadectwo ukończenia studiów podyplomowych). Co więcej niektóre studia podyplomowe mogą być organizowane we współpracy z firmami zewnętrznymi i pozwalają na uzyskanie dodatkowych certyfikatów. Sprawdź ofertę Studiów Podyplomowych na Wydziale Elektrycznym »

Szkoła Doktorska

Kilka lat temu zmieniła się forma kształcenia doktorantów. Zamiast studiów III stopnia (doktoranckich) pojawiły się Szkoły Doktorskie i kilka modyfikacji (m.in. taką, że każdy doktorant otrzymuje stypendium). Stałym punktem pozostaje jedno – prowadzenie badań, które doprowadzą do napisania, a następnie obrony rozprawy doktorskiej. Więcej informacji na stronie Szkoły Doktorskiej PW »

Wybrane tematy kształcenia

pociagEkologiczny Transport – samochody hybrydowe i elektryczne, szybka kolej miejska i koleje dużych prędkości – kierunek Elektrotechnika, specjalność Elektromechatronika Pojazdów i Maszyny Elektryczne

Czyste Środowisko i Odnawialne Źródła Energii – kierunek Elektrotechnika,

Prowadzenie projektów informatycznych – kierowanie i administrowanie projektami, modelowanie informatyczne procesów biznesowych – kierunek Informatyka Stosowana,

studenci_192Programowanie aplikacji na urządzenia mobilne – kierunek Informatyka Stosowana, specjalność Inżynieria Oprogramowania

Iluminacja obiektów – światło, które wydobywa piękno budynków, ogrodów, wnętrz.  Kierunek Elektrotechnika – Technika Świetlna i Multimedialna

Inteligentne Budynki – nowoczesna infrastruktura komunikacyjna w budynkach, domach, zakładach przemysłowych – kierunki Elektrotechnika oraz Automatyka i Robotyka

power_electronics_200Automatyka i Sterowanie – urządzeń i procesów w otoczeniu człowieka, w zakładach produkcyjnych, zautomatyzowane linie produkcyjne – kierunek Automatyka i Robotyka

Automatyka elektroenergetyczna – w dziedzinach związanych ze współczesną energetyką, transportem elektrycznym – kierunek Elektrotechnika, specjalność Elektroenergetykalaboratorium_maszyn_800

Napędy elektryczne – stosowane we wszelkich urządzeniach w przemyśle elektromaszynowym  – kierunek Elektrotechnika

Elementy i podzespoły energoelektroniczne .


W sprawie aktualizacji treści niniejszej strony należy kontaktować się z: doc. dr inż. Tomasz Winek (tomasz.winek@pw.edu.pl).