XXVI Majówka Wydziału Elektrycznego PW


Królowy Most - XXVI Majówka Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej, 11-12 maja 2024, zdjęcie wyróżniającePrzed nami kolejna, XXVI MAJÓWKA WYDZIAŁU ELEKTRYCZNEGO  Politechniki Warszawskiej! Już niedługo wyruszamy na wędrówkę, tym razem zapraszam pracowników, studentów, emerytów, absolwentów i przyjaciół naszej Jednostki na wyprawę do Puszczy Knyszyńskiej! Program majowego weekendu bardzo ciekawy, skusi z pewnością zarówno wytrawnych globtroterów, jak i osoby turystycznie niedoświadczone jeszcze.


KOMUNIKAT 3

Szanowni TURYŚCI WYDZIAŁU ELEKTRYCZNEGO,

KOMUNIKAT 3 ma charakter organizacyjny, ostatecznie dopina szczegóły naszego wojażu. Radujemy się ogromnie ze spotkania z Państwem, to będzie piękna WYPRAWA – XXVI Majówka naszego Wydziału – KRÓLOWY MOST. Niedługo już wyruszamy na turystyczny szlak! Wrzucajmy więc świetny humor i śpiewniki do sakw i z gitarami pod ręką w sobotę 11 maja… w drogę! Nasze wędrowanie mogłoby hasło nosić: TATARSKIM SZLAKIEM, a powiedzie nas po nim i opowie o skarbach Podlasia i historii polskich Tatarów znakomita przewodniczka p. Maria Kurop – stamtąd rodem właśnie!

Ramowy plan Majówki

– wyjazd spod Politechniki, z placu przy Gmachu Głównym – godzina 7.45,
– krótkie zatrzymanie pod Wyszkowem na integracyjne śniadanie – smaczne i obfite!
– a potem Tykocin, zamek przede wszystkim, spacery po tym urokliwym miasteczku;
– Królowy Most – kto z Państwa oglądał serial „U Pana Boga za piecem”, wie jakież
piękne to miejsce…;
– i docieramy do Centrum Konferencyjno-Bankietowego Rozłogi. Tam, pośród Puszczy, nasza baza wypadowa. Oczywiście znakomity obiad, przechadzka po okolicy, basen, sprzęty rekreacyjne i baaaaardzo długa kolacja grillowa przy ognisku, z gitarą i śpiewankami;
– Kruszyniany „tatarskie” i magiczny Supraśl – to kolejne silne punkty turystyczne w tym roku. Szczegóły magicznych atrakcji – niech pozostaną niespodzianką, Pani Maria Kurop przygotowała ich dla nas wiele! Będzie się działo. Oczywiście rano także wspólne śniadanie i po drodze obiadek z daniami regionu. Powrót – znów na plac Politechniki, niezbyt późnym niedzielnym wieczorem.

WAŻNE UWAGI ORGANIZACYJNE

Zgłoszenia

należy jak najsprawniej (do 7 maja) składać u p. Sylwii Milewskiej tel. 22-234-78-83 lub pocztą: Sylwia.Milewska@pw.edu.pl. Oczywiście można także osobiście w dziekanacie naszego Wydziału Elektrycznego PW – gab. 216 GG. Przy zapisach trzeba podać: Imię i Nazwisko, numer telefonu, adres poczty elektronicznej, numer dowodu i PESEL (muszę Państwa ubezpieczyć oraz zameldować w Rozłogach).

Koszty

naszej wycieczki kalkulowane skromnie, więcej nawet – obniżone istotnie dotacją dziekańską! Dzieci do lat 4 – zapraszam bez opłat, dzieci starsze, młodzież i studenci – opłata 310 złotych, dorośli – 340 złotych.
Należność składać proszę w dziekanacie lub przelewem na konto dedykowane majowej wyprawie – numer: 23 1240 1053 1111 0010 3332 5533. Wystarczy wpisać MAJÓWKA i podać swe nazwisko (oczywiście można płacić łącznie za kilka osób).

W imieniu WŁADZ WYDZIAŁU ELEKTRYCZNEGO – zapraszam Państwa do odwiedzenia zaczarowanego serca Puszczy Knyszyńskiej!

I serdecznie pozdrawiam –
Wojciech Urbański
prodziekan

Dziekanat WE PW, 24 kwietnia 2024 roku


KOMUNIKAT 2

Melduję, że przygotowania do naszej wyprawy majówkowej w pełnym toku!
Bieżąca akcja to już XXVI Majówka naszego Wydziału! W przeciwieństwie do niektórych
poprzednich – o charakterze survivalowym (wspominam z przyjemnością kilkudniową
wyprawę w Beskid Niski do Chaty Elektryków na Polanach Surowicznych!), tegoroczną
zrealizujemy całkowicie relaksowo – dla wszystkich: od przedszkolaków do stulatków.
Wszystkich więc najserdeczniej zapraszamy: pracowników z dziećmi, wnukami, studentów, emerytów, przyjaciół Wydziału. Już zarezerwowaliśmy w naszej ulubionej i sprawdzonej Firmie EVENTOWEJ znakomity autokar i jest umówiony popas na śniadanie po drodze w Wyszkowie. A podejmowani będziemy w samym sercu Puszczy Knyszyńskiej.

Plan (marzeń – bo obszerny dość) taki oto:

 • wyjazd spod Politechniki 7.45,
 • krótkie zatrzymanie się w Wyszkowie koło kościoła św. Idziego, gdzie z wysoczyzny nadbużańskiej podziwiać można piękny, rozległy horyzont pogranicza Kurpi i Mazowsza;
 • śniadanie integracyjne nieopodal w Gościńcu „Pod Jesionem” – ma być smacznie i obficie!;
 • potem ochota na Tykocin, zamek przede wszystkim, może w centrum po rynku krótki spacer;
 • Królowy Most – kto z Państwa oglądał serial „U Pana Boga za piecem”, wie jakie piękne to miejsce…;
 • i docieramy do Centrum Konferencyjno-Bankietowego Rozłogi. Tam – pośród Puszczy, będzie nasza baza wypadowa. Oczywiście znakomity obiad, spacery po okolicy i baaaaardzo długa kolacja grillowa przy ognisku, z gitarą i śpiewankami;
 • Kruszyniany „tatarskie” i magiczny Supraśl – to kolejne silne punkty turystyczne
  w tym roku. Szczegóły wymienionych atrakcji dogrywamy z doświadczonym
  przewodnikiem, może nawet podjedziemy do atrakcji tego regionu – bimbrowni
  puszczańskiej. Będzie się działo!
 • Powrót – znów na plac Politechniki , niezbyt późnym niedzielnym wieczorem.

Zapowiada się znakomicie. Podstawowe rezerwacje zrealizowane, zapisujmy się więc.
Mam odnotowanych już sporo chętnych! Przy zapisach trzeba podać: Imię i Nazwisko,
numer telefonu, adres poczty elektronicznej, numer dowodu i PESEL (muszę Państwa
ubezpieczyć oraz zameldować w Rozłogach). Koszty całości kalkuluję właśnie, będą wiadome za kilka dni, a zależą od liczby uczestników. Podobnie – jak w latach ubiegłych będzie po prostu tanio, z dotacją, ze zniżkami dla emerytów i studentów,
i naszych dzieci.
Proszę oglądać też zdjęcia dziś dopinane do depeszy (PDF, 5 MB)– uzupełniają KOMUNIKAT 1, który przesłałem Państwu 14 marca br.

Wydział Elektryczny pod parą, proszę o rezerwowanie dni 11 i 12 maja, zgłaszanie uczestnictwa i… oczekiwanie na kolejny, ostatni komunikat, dopełniający dotychczasowe ustalenia.

W imieniu WŁADZ WYDZIAŁU ELEKTRYCZNEGO –
zapraszam Państwa do Puszczy Knyszyńskiej!

Serdecznie pozdrawiam –
Wojciech Urbański
prodziekan

Dziekanat WE PW, 8 kwietnia 2024 roku


KOMUNIKAT 1 

a w nim garść najważniejszych informacji. Wynajmę wygodny, duży autokar i wyruszymy nim na dwudniową wyprawę. Rezerwujmy dni 11 oraz 12 maja br., a więc sobotę i niedzielę. Wyjazd spod Politechniki rankiem, powrót zaś – niezbyt późnym wieczorem następnego dnia, w to samo miejsce. Zwyczajowo już po drodze pierwszy element INTEGRACJI – wspólne, obfite śniadanie. Przez Białystok udamy się następnie do Ośrodka Wypoczynkowego ROZŁOGI, który będzie naszą bazą wypadową do Puszczy Knyszyńskiej, Kruszynian, Królowego Mostu i Supraśla. Szczegóły organizacyjne i ciekawostki turystyczne wkrótce – w KOMUNIKACIE 2. Dziś do depeszy dołączam kilka fotek (PDF, 2436kB) uruchamiających wyobraźnię. Nazwy miejscowości – magiczne!

w tym roku jedziemy do Puszczy Kruszyńskiej, sobota i niedziela 11/12 maja 2024 roku, trasa wędrówki: Królowy Most - Rozłogi - Kruszyniany - Supraśl, mapa trasyNie zaniedbamy także obozowych atrakcji, a więc OGNISKA, ŚPIEWANEK! Liczymy, jak zwykle, na wspaniałe i niezawodne STYKI! Będzie grill, będzie… wszystko.

Drodzy Uczestnicy naszej „elektrycznej” wyprawy – serdecznie zapraszam! Mam zaszczyt po raz dwunasty organizować to sympatyczne przedsięwzięcie, które zawsze, dzięki Państwa znakomitej aktywności, udaje się świetnie.

Tegoroczne atrakcje majowe kalkulowane będą oszczędnie, przewiduję zniżki dla emerytów i studentów. Osoby bardziej zapobiegliwe już dziś powinny rezerwować miejsca u pani Sylwii Milewskiej w gab. 216 GG, tel.: 22-234-78-83. Autokar – mimo że największy – ma ograniczoną liczbę miejsc. Kto pierwszy… ten lepszy.

Raz jeszcze zapraszam!
Wojciech Urbański
prodziekan

Dziekanat WE PW, dnia 14 marca 2024 roku


W sprawie aktualizacji treści niniejszej strony należy kontaktować się z: Katarzyna Szmurło (katarzyna.szmurlo@pw.edu.pl).