Zawody finałowe 50-ej Olimpiady Wiedzy Technicznej

6 kwietnia 2024 roku gościliśmy na Wydziale Elektrycznym finalistów zawodów centralnych jubileuszowej, 50-ej Olimpiady Wiedzy Technicznej – Inżynieria w elektroenergetyce, organizowanej przez NOT Naczelną Organizację Techniczną.

35 uczniów z całej Polski wraz z opiekunami spotkało się w Politechnice Warszawskiej, gdzie rywalizacja podczas finałów polegała na rozwiązaniu jednego spośród dwóch zadań do wyboru oraz problemu technicznego. Zawody odbyły się w sali 100-lecia Wydziału Elektrycznego i 100-lecia OW SEP w zabytkowym Gmachu Starej Kotłowni.

Uczestników oraz ich opiekunów przywitali: prof. dr hab. inż. Stanisław Wincenciak – Przewodniczący Komitetu Głównego OWT-IWE, były Prorektor Politechniki Warszawskiej i były Dziekan Wydziału Elektrycznego PW oraz dr hab. Stefan Góralczyk – wiceprezes FSNT-NOT. W inauguracji uczestniczyli również członkowie Komitetu Głównego: dr hab. inż. Maciej Jaworski – prof. Politechniki Warszawskiej, mgr Janusz M. Kowalski i Anna Falkowska oraz dr inż. Bogdan Bogdański – Przewodniczący Mazowieckiego Komitetu Okręgowego OWT-IWE.

Miłym akcentem rozpoczynającym finały było wręczenie jedynej uczestniczce zawodów kasku akcji „Dziewczyny na politechniki” organizowanej przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. Spośród autorów najlepszych rozwiązań zostaną wyłonieni przez Komitet Główny OWT laureaci 50 OWT-IWE. Zostaną oni zaproszeni 3 czerwca br. do Warszawskiego Domu Technika NOT na Galę podsumowującą tegoroczną edycję oraz jubileusz 50-lecia OWT.

Trzymamy kciuki i zapraszamy na studia na Wydziale Elektrycznym!

Więcej informacji na stronie organizatora wydarzenia »

Przydatne linki: