Dlaczego Wydział Elektryczny? Poznaj zalety studiowania na Wydziale Elektrycznym!

Duży wybór ciekawych i nowoczesnych kierunków oraz specjalności

  • interdyscyplinarna wiedza i umiejętności,
  • kształcenie ukierunkowane problemowo i oparte na projektach i warsztatach,
  • wolność wyboru najbardziej interesującej Cię ścieżki specjalizacji.

Wiedza i doświadczenie

  • historia Wydziału sięga 1921 roku,
  • kategoria naukowa „A”,
  • drugi największy Wydział na Politechnice Warszawskiej,
  • aktywna działalność naukowa i badawcza, liczne publikacje w renomowanych międzynarodowych czasopismach naukowych, nagrody i wyróżnienia oraz członkostwo w prestiżowych organizacjach branżowych,
  • nowoczesna baza laboratoryjna wyposażona zarówno w sprzęt komputerowy, jak i specjalistyczne oprogramowanie oraz urządzenia.

Przyjazna atmosfera

  • ciekawe wydarzenia dla studentów,
  • wiele Kół Naukowych,
  • otwarta i wspierająca kadra, 
  • nowoczesne narzędzia do obsługi spraw studenckich,
  • aktywny i dbający o interesy studentów samorząd studencki.

Ścieżka zawodowa

  • studia kładące nacisk na praktyczny aspekt nauki i zdobywanie również umiejętności miękkich,
  • ciekawe oferty praktyk i staży studenckich, 
  • aktywne wsparcie Biura Karier PW w planowaniu i realizowaniu ścieżki zawodowej również po ukończeniu studiów,
  • elastyczny plan zajęć ułatwiający rozpoczęcie kariery zawodowej jeszcze w trakcie studiów.

Kierunki i plany studiów Duży wybór kierunków i specjalności na wszystkich poziomach kształcenia.

Elektrotechnika

Elektroenergetyka, elektronika przemysłowa, elektromechatronika pojazdów i maszyny elektryczne, systemy wbudowane, technika świetlna i multimedia, technika wysokich napięć i kompatybilność elektromagnetyczna.
Więcej informacji»

Electrical Engineering in English

Electrical materials technology, electrical measurements, circuits and systems, electromagnetic field, electrical machines, electrical power engineering, converter drives control, high voltage technology and IT.
Więcej informacji / More information»

Automatyka i Robotyka Stosowana

Teoria sterowania, systemy mikroprocesorowe, mikromaszyny, projektowanie i programowanie robotów, układy sterowania i czujniki pomiarowe, instalacje inteligentne, przetwarzanie i przekształcanie energii elektrycznej w układach energoelektronicznych i napędowych.
Więcej informacji»

Informatyka Stosowana

Inżynieria danych i multimedia, inżyniera komputerowa, inżynieria oprogramowania, cyberbezpieczeństwo, informatyka w inżynierii biomedycznej.
Więcej informacji»

Elektromobilność

Pojazdy elektryczne, napędy, przetwarzanie energii elektrycznej, infrastruktura stacji ładowania, oszczędność energii, zmniejszenie emisji zanieczyszczeń, autonomiczność ruchu pojazdów.
Więcej informacji»

Ranking Kierunków Studiów Perspektywy 2023

Film o Wydziale Elektrycznym

Dowiedz się dlaczego warto studiować na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej.

 

Film o Instytucie Elektroenergetyki

powstał w ramach realizacji projektu „Opracowanie i wdrożenie platformy do treningu kognitywnego wykorzystanie technologii VR i AR” finansowanego z programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Nauka dla Społeczeństwa”. 

Informator dla studentów i kandydatów na studia »

0
lat istnienia

Wydział Elektryczny jest jednym z najstarszych wydziałów Politechniki Warszawskiej. W 2021 roku będzie obchodził 100-lecie powstania.

0
nauczycieli akademickich

w tym ponad 40 profesorów i dr hab., setki publikacji naukowych, udział w projektach badawczych, patenty, uprawnienia do nadawania stopni naukowych, współpraca z przemysłem.

0
studentów

5 kierunków studiów, 3 poziomy / 2 formy studiowania, wiele Kół Naukowych, prężnie działające organizacje studenckie, ciekawe wydarzenia. 

Infrastruktura Bogata Baza Laboratoryjna!

7,7 tys. m² powierzchni dydaktycznej zlokalizowanej w 5 budynkach.

Nowoczesna baza laboratoryjna zlokalizowana w kilku budynkach na terenie głównego kampusu Politechniki Warszawskiej, wyposażona zarówno w sprzęt komputerowy, specjalistyczne oprogramowanie oraz urządzenia i maszyny.

Poznajmy się! Poznajcie i wysłuchajcie przedstawicieli naszej społeczności wydziałowej.

dr inż. Włodzimierz Dąbrowski Prodziekan ds. Studiów

mgr inż. Joanna Wypych Absolwentka po kierunku Informatyka Stosowana

Aleksandra Kwiatkowska Przewodnicząca Wydziałowej Rady Samorządu Studentów | Studentka na kierunku Elektrotechnika

mgr inż. Krzysztof Marek Absolwent po kierunku Informatyka Stosowana

Wydział Elektryczny oczami studentów!

Posłuchajcie co o studiowaniu na Wydziale Elektrycznym mówią studenci z różnych kierunków.

Ania z kierunku Informatyka Stosowana opowiada o tym jak studia wpłynęły na jej wybór ścieżki zawodowej, o poziomie i atutach tego kierunku, atmosferze studiowania oraz dlaczego poleca studia na Wydziale Elektrycznym.
Sylwia z kierunku Elektrotechnika mówi dlaczego poleca studia na Wydziale Elektrycznym, czym warto zainteresować się na studiach, jak PW przygotowuje studentów na rynek pracy oraz czy jest zadowolona z wyboru studiów i dlaczego.
Adrian z kierunku Elektrotechnika wyjaśnia czy znalazł pomysł na siebie studiując tutaj i demonstruje czego ostatnio nauczył się na zajęciach 🙂
Piotr z kierunku Informatyka Stosowana wyjaśnia dlaczego ponownie wybrałby studia na Wydziale Elektrycznym.
Jagoda z kierunku Automatyka i Robotyka Stosowana mówi jak trafiła na ten Wydział, czy wierzy w szczęśliwe przypadki, czy studiowanie tutaj jest ciekawe i jakich ludzi można spotkać na Wydziale Elektrycznym i czego się po nich spodziewać.
Krzysztof z kierunku Informatyka Stosowana wraca pamięcią do momentu gdy podejmował decyzję o wyborze studiów, mówi kto go przekonał i co go zachęciło do wyboru Wydziału Elektrycznego. Z perspektywy 5 lat ocenia czy jest zadowolony ze swojego wyboru, opowiada o programie studiów, mówi też co dla niego było wyjątkowe na tym kierunku oraz analizuje komu te studia można polecić.
Kornelia z kierunku Informatyka Stosowana mówi dlaczego warto studiować na Wydziale Elektrycznym
Witalis z kierunku Informatyka Stosowana krótko i konkretnie ocenia studia na tym Wydziale.
Paweł z kierunku Informatyka Stosowana opowiada dlaczego jego zdaniem warto wybrać kierunek Informatyka Stosowana na Wydziale Elektrycznym, co wyróżnia wydział od innych, jakiego wsparcia można się tutaj spodziewać oraz o podejściu wykładowców do studentów. Usłyszycie o tym ile swobody dają studia tutaj, czy da się połączyć je z pracą zawodową oraz do czego przygotowuje kierunek Informatyka Stosowana.
Sylwia z kierunku Elektrotechnika wyjaśnia czy jest zadowolona z wyboru studiów i dlaczego wybrała właśnie ten kierunek, mówi również o ciekawych aspektach studiowania oraz swojej działalności w Kole Naukowym.
Magda z kierunku Elektromobilność wyjaśnia czym jest interdyscyplinarność, gdzie oprócz Wydziału Elektrycznego odbywają się zajęcia i jakie są tego zalety. Powie też o pozanaukowej stronie studiowania i czy warto pojechać na wyjazd ``zerówkowy``.

Program Future Ready realizowany przez Wydział Elektryczny wspólnie z Microsoft

Nowe przedmioty dla studentów Informatyki Stosowanej współprowadzone przez ekspertów z firm będących partnerami technologicznymi programu, które również definiują tematy projektowo-badawcze dla uczestników kursu. Studenci pracują w kilkuosobowych zespołach, a na najbardziej zaangażowanych czeka także program stażowy. Więcej informacji»

Informatyka Stosowana na 1. miejscu rankingu kierunków ELA

Według Ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA) szkół wyższych, absolwenci kierunku Informatyka Stosowana studiów niestacjonarnych II stopnia osiągają w pierwszym roku po dyplomie najwyższe wynagrodzenie brutto. Tym samym kierunek ten uplasował się na 1. miejscu rankingu wszystkich kierunków studiów systemu ELA ze względu na wynagrodzenie ogółem brutto (mediana średnich miesięcznych zarobków ze wszystkich źródeł). Więcej informacji»

Co po studiach na Wydziale Elektrycznym? Posłuchaj czym zawodowo zajmują się nasi studenci i absolwenci. Wielu z nich swoją karierę zawodową zaczynało już w trakcie studiów. Nasi studenci mają dostęp do szerokiej oferty ciekawych praktyk i staży. Często organizowane wydarzenia branżowe umożliwiają nawiązywanie relacji z pracodawcami już w czasie studiów, a wsparcie Biura Karier PW ułatwia zaplanowanie ścieżki kariery i wejście na rynek pracy.

Informatyka Stosowana

Poznaj Piotra, Anię, Krystiana, Michała, Asię, Krzyśka, Marcina, Olę, Witalisa oraz Pawła – studentów i absolwentów Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej z kierunku Informatyka Stosowana. Posłuchaj czym zajmują się zawodowo.

Elektrotechnika

Kamil, który kończy już studia, odpowiada na pytanie co można robić po kierunku Elektrotechnika i opowiada o doświadczeniach w szukaniu swojej ścieżki zawodowej. Dowiecie się czym zajmuje się teraz, po 5 latach studiów i jak duże spektrum możliwości daje kierunek Elektrotechnika – „Po Elektrotechnice nie ma nudy” 🙂

Automatyka i Robotyka Stosowana

Film „Co po Automatyce i Robotyce Stosowanej” ukaże się wkrótce. Obejrzyjcie krótki filmik z przykładem tego co potrafią nasi studenci po studiach na naszym Wydziale – programowanie robota mobilnego w ramach pracy inżynierskiej zrealizowanej w Zakładzie Elektroniki Przemysłowej Instytutu Sterowania i Elektroniki Przemysłowej Wydziału Elektrycznego.

Elektromobilność

Elektromobilność to nowy kierunek uruchomiony w roku akademickim 2019/2020 i nie ma jeszcze absolwentów. Studenci kierunku Elektromobilność oraz członkowie Koła Naukowego ADek wystąpili w materiale filmowym opublikowanym na kanale YouTube „Jazda z ElektroMaćkiem”.

Sukcesy naszych studentów!

Koła naukowe, konkursy, projekty, stypendia - spełniaj swoje pasje!

ADek Koło Naukowe

Grupa ambitnych studentów Politechniki Warszawskiej zebrana w jednym celu: zaprojektować i zbudować najlepszego gokarta elektrycznego w Polsce!

e-MaksPower projekt Koła Naukowego ADek

Koła Naukowe Politechniki Warszawskiej (ADek, SKAP, KNR, Smart City) połączyły swoje siły i postanowiły zbudować pojazd elektryczny typu bolid dedykowany dla osób z ograniczonym zakresem ruchu. 

Elektra Koło Naukowe

Jedyne żeńskie koło naukowe w Polsce! Zajmują się projektami z dziedziny elektrotechniki, automatyki i mechaniki. Ciekawy artykuł o ich działalności można przeczytać tutaj»

WUThrust Koło Naukowe

Grupa studentów zajmująca się budową w pełni autonomicznych statków powietrznych, których zadaniem jest start w zawodach na arenie polskiej oraz międzynarodowej. Strona internetowa WUThrust»

Kornelia Łukojć Studentka na kierunku Informatyka Stosowana | Członkini Koła Naukowego Robotyków KNR

Skonstruowała roboty Rolek i Wisienka, które wygrywają zawody ogólnopolskie i międzynarodowe w kategorii MiniSumo. Razem z projektem samochodu autonomicznego wygrała zawody IARCC 2018 w Kanadzie. Obecnie jest członkinią projektu robota humanoidalnego Melson, w którym rozwija oprogramowanie wizyjne. Czynnie angażuje się w działania Fundacji Edukacyjnej Perspektywy wspierającej dziewczyny wybierające studia ścisłe. Laureatka i stypendystka wielu konkursów i programów. 

usamodzielnieni.pl Zespół projektowy

Grupa studentów z Wydziału Elektrycznego stworzyła aplikację usamodzielnieni.pl, która wspiera młodzież opuszczającą placówki wychowawcze i rozpoczynającą samodzielne życie. Z efektów pracy naszych studentów korzystają podopieczni Fundacji One Day. Więcej informacji»

Mgr inż. Konrad Aleksiejuk Absolwent kierunku Automatyka i Robotyka Stosowana | Były członek Koła Naukowego Robotyków KNR

Laureat III edycji Konkursu o Nagrodę Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej na najlepszą studencką pracę dyplomową z dziedziny badań kosmicznych za pracę magisterską pt. „Przekształtnik energoelektroniczny z łącznikami SiC do zasilania penetratora planetarnego”.  Więcej informacji» 

Rekrutacja Portal Kandydata

Rejestracja na studia na Politechnice Warszawskiej prowadzona jest przez Biuro ds. Przyjęć na Studia i odbywa się przez system internetowy: www.zapisy.pw.edu.pl

Szczegółowe informacje na temat terminów, zasad oraz aktualna oferta studiów na Politechnice Warszawskiej znajdują się na stronie Rekrutacja PW» 

Pomocny w zorientowaniu się „co-gdzie-kiedy” jest również Portal Kandydata», który oprócz prezentacji dostępnych kierunków, krok po kroku objaśnia jak przejść procedurę rejestracji.

 

#pwdobrzesięskłada Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej 2021

Nasza Uczelnia to ludzie – dlatego to oni – studenci, doktoranci, absolwenci, naukowcy i pracownicy – byli podczas wirtualnych Drzwi Otwartych przewodnikami po politechnicznym świecie. Wyjaśniali, doradzali, opowiadali o Politechnice Warszawskiej i realizowanych tu projektach, dzielili się własnymi doświadczeniami, odpowiadali na pytania. 

Jeśli nie obejrzeliście Drzwi Otwartych Politechniki Warszawskiej w całości albo chcecie obejrzeć je jeszcze raz, zapraszamy na Facebooka i YouTube’a

Masz pytania o studia na Wydziale Elektrycznym? Napisz do nas!