Wydział Elektryczny w Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2024


Kierunki Elektrotechnika, Informatyka (mgr inż.) oraz Automatyka i Robotyka na 1. miejscu Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2024!

Automatyka i Robotyka wróciła na miejsce lidera z 2. miejsca w 2023 roku. Pozostałe kierunki zajmują 1. pozycję w rankingu nieprzerwanie od 5 lat.

Ranking Kierunków Studiów to uporządkowana informacja o najpopularniejszych kierunkach studiów prowadzonych w polskich uczelniach akademickich. Jest on integralną częścią Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2024, opracowywanego i publikowanego co roku przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.

20 kierunków studiów prowadzonych na Politechnice Warszawskiej znalazło się na podium rankingu, a 13 z nich sklasyfikowano na pierwszym miejscu – w tym 3 kierunki  prowadzone na Wydziale Elektrycznym.

 


KIERUNKI STUDIÓW prowadzone na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej»


Do 4 lutego 2025 trwają zapisy na studia II stopnia startujące w semestrze letnim 2025»


Ranking Kierunków Studiów, w zależności od specyfiki danego kierunku, składa się z 12 lub 13 wskaźników pogrupowanych w sześć kryteriów: Prestiż, Absolwenci na rynku pracy, Potencjał akademicki, Potencjał dydaktyczny, Potencjał naukowy, Umiędzynarodowienie. W rankingu 2024 „Perspektywy” oceniły 74 grupy kierunki studiów w 9. dziedzinach obejmujących nauki: humanistyczne, społeczne, ekonomiczne, ścisłe, przyrodnicze, techniczne, medyczne i o zdrowiu, a także rolnicze, leśne i weterynaryjne.

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie rankingu – LINK.

To już ósmy raz z rzędu, kiedy Politechnika Warszawska zajmuje trzecią pozycję na liście najlepszych uczelni akademickich w naszym kraju. Tradycyjnie wyprzedzają nas Uniwersytet Warszawski (1. miejsce) i Uniwersytet Jagielloński (2. miejsce). Trwa też nasza seria na czele rankingu uczelni technicznych – jesteśmy w nim najlepsi już po raz dziewiętnasty z rzędu.

Ranking Uczelni Akademickich 2024, w którym klasyfikowana jest Politechnika Warszawska, uwzględnia 31 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów: Prestiż, Absolwenci na rynku pracy, Potencjał naukowy, Efektywność naukowa, Innowacyjność, Warunki kształcenia i Umiędzynarodowienie.

Rankingi przygotowuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy. Nad prawidłowością sporządzania zestawień czuwa kapituła pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera.

Pełne wyniki są dostępne na stronie 2024.ranking.perspektywy.pl.


Przeczytaj też:

 


W sprawie aktualizacji treści niniejszej strony należy kontaktować się z: Katarzyna Szmurło (katarzyna.szmurlo@pw.edu.pl).