Studentka Wydziału Elektrycznego stypendystką programu New Technologies for Women – Ukraine

Nasza studentka – Daria Koval – bierze udział w nowym programie stypendialnym wspierającym młode badaczki z Ukrainy.

W programie New Technologies for Women – Ukraine (NTWU) wyróżniono 50 ukraińskich studentek i doktorantek kształcących się na kierunkach z obszaru STEM. W tym gronie są reprezentantki Politechniki Warszawskiej w tym Daria Koval, studiująca na Wydziale Elektrycznym.

Program ma wesprzeć rozwój młodych ukraińskich liderek, które zmienią świat technologii i przyczynią się do odbudowy nowoczesnej zdigitalizowanej Ukrainy. Każda z uczestniczek otrzyma stypendium, możliwość udziału w programie mentoringowym z ekspertkami i ekspertami z branży, możliwość udziału w warsztatach doskonalących kompetencje twarde i miękkie, a także sesjach doradztwa karierowego oraz bezpłatną wejściówkę na konferencję Perspektywy Women in Tech Summit 2023.

New Technologies for Women – Ukraine to wspólne przedsięwzięcie Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i firmy Intel. W ten sposób zostaje rozszerzony funkcjonujący od ośmiu lat program Nowe Technologie dla Dziewczyn skierowany do polskich studentek STEM. Więcej informacji o nowej inicjatywie na stronie www.stypendiadladziewczyn.pl/ukraine.

Uroczysta inauguracja projektu odbyła się 1 grudnia 2022 roku w Lublinie podczas międzynarodowej konferencji „INCUBATING FREEDOM – Post War Innovative Transformation of Ukraine”. W wydarzeniu naszą Uczelnię reprezentował Rektor prof. Krzysztof Zaremba.