XXIV Majówka Wydziału Elektrycznego PW


Za oknami wiosna, a my ciągle w murach miasta. A to najpiękniejsza pora roku! Czas na zadeklarowanie uczestnictwa w wyprawie, czas na spakowanie turystycznego ekwipunku, nastrojenie gitar i… W DROGĘ!!!

Nasza kolejna wycieczka – szczególna. Obecny rok to przecież zacny jubileusz 100-lecia powstania macierzystego Fakultetu! Pragniemy, aby wpisała się cykl obchodów tej wspaniałej rocznicy. Dlatego też za hasło tegorocznej Majówki przyjęto – „Gwiaździsty Zlot Elektryków”. Pojedziemy na miejsce zbiórki do Tokarni w Górach Świętokrzyskich przede wszystkim autokarem, jednak padają deklaracje przybycia własnymi samochodami, motocyklami, a nawet słyszę o ochotnikach – na bicyklach pragnących uczcić SETKĘ WYDZIAŁU! Szykuje się prawdziwy Zlot Gwiaździsty. Wraz ze współorganizatorami Klubem Turystycznym Elektryków STYKI zestawiamy znakomitą kompanię globtroterów: studentów, pracowników i emerytów WE, miłych sercu druhów z SAWE i oczywiście wytrawnych i niezawodnych turystów ze STYKÓW (uzbrojonych w rozliczny sprzęt „grający”!). A do tego zabieramy rodziny z dziećmi, wnukami i… prawnukami. Będzie się działo!

Plan wyprawy

PIĄTEK 27 maja

 • zbiórka uczestników i wyjazd spod Politechniki autokaru godz. 17.45;
 • przyjazd do Tokarni, sprawne zakwaterowanie w hotelu Skansenu Wsi Kieleckiej oraz hotelu „Cynamon” (pokoje 2 osobowe),
 • ognisko, grill, śpiewanki, szaleństwa itd., usw., et cetera, and so on… – do białego rana.

SOBOTA 28 maja

 • zacne śniadanie,
 • wyruszenie kajakarzy na spływ Czarną Nidą (kajaki… 2 osobowe),
 • wyruszenie piechurów na bardzo ciekawą, nietrudną trasę turystyczną pośród pięknych, świętokrzyskich plenerów,
 • wyruszenie rajdowców rowerowych urokliwymi leśnymi duktami,
 • zbiórka grupy rowerowej i wędrowców, obiad,
 • zwiedzanie z nimi szczególnej atrakcji turystycznej Chęcin i okolic: Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu,
 • spotkanie wszystkich z kajakarzami, którzy dopływają Nidą do Tokarni, chwila odsapki po aktywności cielesnej i… OGNISKO! Integracja na 100%; do bladego świtu.

NIEDZIELA 29 maja

 • leniwa pobudka + śniadanie,
 • zwiedzanie superciekawego Skansenu w Tokarni (z wytrawnym przewodnikiem),
 • obiad i niespieszny powrót autokarem (oczywiście rozśpiewanym!),
 • pożegnania, pożegnania pod Politechniką późniejszym popołudniem.

Zapisy

Drodzy moi – autokar i hotele nie z gumy! Prośba teraz o sprawne zapisywanie się na wyprawę. Musimy szybko domknąć wszelkie rezerwacje. Kto pierwszy – ten lepszy!

Najlepszy sposób zgłoszenia to przybycie lub zadzwonienie do Dziekanatu ds. socjalnych gab. 216 GG, do p. Sylwii Milewskiej (tel. 22-234-78-83) i zadeklarowanie sposobu dojazdu oraz uczestnictwa (autokar czy dojazd indywidualny, rodzaj trasy turystycznej). Pani Sylwia odpowie na wszelkie zapytania. Trzeba będzie podać także dane niezbędne do ubezpieczenia uczestników, również do wynajęcia lokum i sprzętu turystycznego. Jeśli chodzi o koszty – są one szacowane obecnie przez organizatorów, ich wysokość uzależniona jest oczywiście od liczby „majówkowiczów”. Chcielibyśmy obniżyć opłaty studentom, maluchom i emerytom. Liczymy także na sponsorów. Tak czy owak NIKT NA CAŁYM ŚWIECIE nie zbilansuje tak atrakcyjnej, fajnej wyprawy taniej! Zapraszamy więc serdecznie!

Za kilka dni następny KOMUNIKAT, a w nim kolejna garść szczegółów i zdjęcia plenerów, które nawiedzimy.

Wszystkich Państwa najmocniej pozdrawiam i proszę o pilne rezerwowanie miejsc, do wyruszenia pozostało już dni niewiele.

Wojciech Urbański
prodziekan
Dziekanat WE PW, dnia 7 maja 2022 roku.


Drodzy uczestnicy XXIV MAJÓWKI!

Fotografie z trasy

Jeden obraz znaczy więcej niż tysiąc słów stąd kolejny KOMUNIKAT postanawiam zredagować „obrazkowo”, jestem przekonany sprawi, iż więcej jeszcze osób zechce nam towarzyszyć w majówkowej eskapadzie. Aura wiosenna a właściwie letnia już, znakomicie do opuszczenia stolicy skłania i chcielibyśmy w obfitym gronie Koleżanek oraz Kolegów rozpocząć kolejną przygodę. Tym razem, jak donosiłem będzie szczególna, bo JUBILEUSZOWA. Staramy się także i w ten sposób podkreślić rangę 100-lecia powstania Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej. Szczególny będzie także sposób jej realizowania wędrować będziemy bowiem szlakami równolegle i pieszo, i kajakowo. A spotykać się przy ogniskach, śpiewankach, posiłkach, także zwiedzaniu Skansenu w Tokarni.

A więc W DROGĘ! Fotografie z trasy »

Organizatorzy proszą o pilne zgłaszanie swego uczestnictwa do p. Sylwii Milewskiej (tel. 22-234-78-83), pracującej w Dziekanacie w gab. 216 GG (nawet jeśli nie możemy dziś na 100% zagwarantować swojej obecności). Pozwoli to na zarezerwowanie miejsc noclegowych itd.

Ponownie serdecznie zapraszam

Wojciech Urbański
Prodziekan

Dziekanat WE PW, 16 maja br.

W 2021 i 2022 roku Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej obchodzi jubileusz 100-lecia powstania. Zapraszamy do śledzenia jubileuszowej strony internetowej www.ee.pw.edu.pl/100-lecie/

 


W sprawie aktualizacji treści niniejszej strony należy kontaktować się z: Katarzyna Szmurło (katarzyna.szmurlo@pw.edu.pl).