Laureaci Stypendium pod choinkę z Wydziału Elektrycznego


Studenci Mateusz Chojnowski i Jan Łusakowski wśród dziewięciu finalistów V edycji Stypendium pod choinkę. 
To specjalne nagrody przyznawane co roku studentom i doktorantom za ich ponadprzeciętną aktywność studencką i popularyzatorską. 

Do zakończonej właśnie edycji Stypendium pod choinkę zgłosiła się rekordowa liczba kandydatów. Aż 70 osób przygotowało swoje prezentacje i pochwaliło się działalnością w kołach i organizacjach studenckich, sukcesami badawczymi, sportowymi, a także popularyzowaniem nauki wśród dzieci i młodzieży.

Spośród wszystkich zgłoszeń komisja, którą stworzył Prorektor ds. studenckich, Kanclerz, kierownik i przedstawiciele Biura ds. Promocji i Informacji oraz przedstawiciel Samorządu Studentów PW, wybrała 9 najlepszych kandydatur. Wszyscy wyróżnieni otrzymają stypendia, które mogą być przyznane dzięki hojności darczyńców Kiermaszu Świątecznego PW.

Wśród tegorocznych laureatów znalazło się aż dwóch studentów z Wydziału Elektrycznego:

  • Mateusz Chojnowski – studiuje kierunek Elektrotechnika. Przewodniczący Koła Naukowego ADek. Uczestnik międzynarodowych zawodów gokartów elektrycznych E-Kart Challenge 2019 (jako kierowca/ mechanik), które zakończyły się zdobyciem trzech nagród. Promował i promuje Koło, Wydział i Politechnikę podczas wydarzeń branżowych i skierowanych do kandydatów na studia, konkursów i wystąpień medialnych. Prywatnie fan Formuły 1, astronomii i elektromobilności. W wolnych chwilach gra na gitarze i spaceruje po lasach.
  • Jan Łusakowski – studiuje kierunek Automatyka i Robotyka Stosowana. Aktywnie działa w Kole Naukowym Aparatury Biomedycznej, z którym uczestniczy w krajowych konferencjach naukowych. Angażuje się w różnorodne przedsięwzięcia interdyscyplinarne, m.in. międzynarodowy projekt mentoringowy MedBiz Innovations Program. Szczególnie lubi popularyzację nauki wśród dzieci i młodzieży – przekonali się o tym uczestnicy takich wydarzeń jak piknik edukacyjny “Od Mikro do Makro” czy Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich „KONIK”. Jako ambasador Biura ds. Promocji i Informacji dba o to, by zachęcać kandydatów na studia do rozpoczęcia naukowej przygody na PW.

Pełna lista finalistów V edycji Stypendium pod choinkę»

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Przeczytaj też: „Stypendium pod choinkę” dla studentki Wydziału Elektrycznego»

 


W sprawie aktualizacji treści niniejszej strony należy kontaktować się z: Katarzyna Szmurło (katarzyna.szmurlo@ee.pw.edu.pl).