Poznaj Absolwentów Wydziału Elektrycznego – spotkanie z mgr. inż. Mateuszem Wiosną

4 marca 2024 odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu

Poznaj Absolwentów Wydziału Elektrycznego

Naszym gościem był

mgr inż. Mateusz Wiosna

Koordynator Zespołu Energoelektroników w firmie TRUMPF Huettinger.

Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej na kierunku Elektrotechnika (specjalność Elektronika Przemysłowa). Pracuje w TRUMPF Huettinger od 7 lat. Po praktykach zatrudniony jako Energoelektronik, następnie Architekt Systemu, a obecnie Koordynator Zespołu Energoelektroników. Od początku pracuje przy projektach zasilaczy serii Bipolar wykorzystywanych w procesach napylania plazmowego oraz produkcji paneli fotowoltaicznych.

Nasz gość w ciekawy sposób przeanalizował program studiów pod kątem wykorzystania wiedzy z konkretnych przedmiotów w swojej codziennej pracy. Spotkanie odbyło się w formule luźnej rozmowy o studiach oraz o różnych aspektach pracy energoelektronika. Dowiedzieliśmy się również jak ważna jest praca dyplomowa procesie rekrutacji oraz czy warto kończyć studia II stopnia.

Dziękujemy za udział w wydarzeniu. Zapraszamy na kolejne!

Galeria zdjęć