Absolwent Wydziału Elektrycznego wśród autorów najlepszych prac o uczeniu maszynowym i analizie danych

Mgr inż. Paweł Grabowski absolwent Wydziału Elektrycznego, został laureatem trzeciej edycji Ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę magisterską dotyczącą uczenia maszynowego lub analizy danych.

Ze swoją pracą pt.: „Zastosowanie sieci neuronowych, optymalizacji bayesowskiej i transformat falkowych w rozpoznawaniu aktywności ruchowych człowieka” napisaną pod opieką prof. Krzysztofa Siwka, zajął trzecie miejsce w kategorii „Zastosowania”.

Do konkursu można było zgłaszać prace magisterskie obronione na uczelniach wyższych w Polsce w latach 2020-2021 w dwóch kategoriach: „Metody i algorytmy” oraz „Zastosowania”. W sumie nadesłano 36 prac z całej Polski.

Gala finałowa odbyła się 27 października 2022 r. na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych PW, który jest organizatorem konkursu. Wśród laureatów jest w sumie troje absolwentów Politechniki Warszawskiej»

Pełna lista nagrodzonych dostępna jest na stronie konkursu.