Testy VR w Instytucie Elektroenergetyki


10 stycznia 2022 roku w Laboratorium Aparatów Elektrycznych i Procesów Łączeniowych (Zwarciownia) rozpoczną się testy stanowisk laboratoryjnych z budowy i diagnostyki rozdzielnic SN wykonanych w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR – virtual reality).

Dr inż. Tadeusz Daszczyński w ramach prac badawczo-rozwojowych wraz z firmą PRADMA Dariusz Naruszewicz stworzyli model rozdzielnicy SN w technologii VR. Model rozdzielnicy SN oparto o silnik graficzny stosowany w grach komputerowych. Stanowiska zostały przygotowane na wzór rozdzielnicy firmy Elektrometal Energetyka S.A.

Zapraszamy wszystkich chętnych do przetestowania aplikacji. Testy prowadzić będzie, w ramach pracy inżynierskiej pt. „Budowa i ewaluacja stanowiska laboratoryjnego do testów rozdzielnic SN z wykorzystaniem technologii VR w elektroenergetyce”, Pan Kacper Berdek. Prosimy o umawianie się mailowo: kacper.berdek.stud@pw.edu.pl. Każdy uczestnik badania po testach będzie proszony o wypełnienie ankiety ewaluacyjnej, przygotowanej we współpracy z pracownikami Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Wydziału Nauk społecznych, Katedry Psychologii Klinicznej, Rozwoju i Edukacji: dr Magdalenę Marzec, dr Martynę Kotyśko oraz mgr Ewę Waszkiewicz.


Przeczytaj też:

 

W 2021 i 2022 roku Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej obchodzi jubileusz 100-lecia powstania. Zapraszamy do śledzenia jubileuszowej strony internetowej www.ee.pw.edu.pl/100-lecie/

 


W sprawie aktualizacji treści niniejszej strony należy kontaktować się z: Katarzyna Szmurło (katarzyna.szmurlo@pw.edu.pl).