Jak wyglądają politechniczne budynki, kiedy gasną światła? Jakie tajemnice skrywają laboratoria? Co wiedzą i potrafią ludzie studiujący, pracujący, realizujący badania na PW? Po odpowiedzi na te i wiele innych pytań zapraszamy na naszą Uczelnię 18 maja w godz. 18.00–23.00.
W filmie „Noc w muzeum” za sprawą starożytnej klątwy co noc ożywają muzealne eksponaty. My do nocnego ożywienia Politechniki Warszawskiej nie potrzebujemy takich sztuczek. Po prostu ten jeden raz w roku, specjalnie na Noc Muzeów, otwieramy miejsca na co dzień niedostępne lub trudno dostępne, przygotowujemy naukowe pokazy i wystawy, koncertujemy i spacerujemy. To taka noc, w której słowo „politechniczny”, tłumaczone jako „biegły w wielu sztukach”, jest wręcz namacalnie prawdziwe.
Regulamin Nocy Muzeów PW 2024.pdf
Szczególnie dla miłośników mocnych naukowych wrażeń otworzymy największe laboratorium Wydziału Elektrycznego – Halę Wysokich Napięć! Znajdują się tu źródła o napięciu powyżej 2 milionów woltów. Podczas pokazów będzie można prąd nie tylko zmierzyć, ale go usłyszeć, zobaczyć czy nawet powąchać, a także zobaczyć wyładowania ślizgowe na powierzchni szkła, wędrujący łuk, czyli tzw. drabinę Jakuba czy wyładowania piorunowe.
Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek do odbioru w recepcji (Duża Aula w Gmachu Głównym) w dniu wydarzenia od godz. 18.00. Dostępne 20 miejsc na każdą godzinę pokazu. ❗ Warto przyjść wcześniej, bo rok temu wejściówki rozchodziły się jak świeże bułeczki ❗ Godziny pokazów: 18.30, 19.30, 20.30, 21.30, 22.30. Odbiór grup z holu Gmachu Głównego zawsze 15 minut przed pokazem. Zapraszamy!
Szczegółowy program Nocy Muzeów na Politechnice Warszawskiej na stronie
www.pw.edu.pl/nocmuzeow
👍 Dołącz do wydarzenia na Facebooku
Galeria zdjęć z Hali Wysokich Napięć podczas Nocy Muzeów 2023