Za nami pierwsza edycja programu dla szkół #zawszeciekawi

Prawie 800 uczniów i mnóstwo pozytywnych wrażeń – to podsumowanie pilotażowej edycji nowego politechnicznego i bezpłatnego projektu dla liceów i techników.

W ramach tego przedsięwzięcia uczestnicy brali udział w wykładach i warsztatach przygotowanych przez Wydziały Politechniki Warszawskiej, zwiedzali laboratoria i poznawali naszą Uczelnię.

W maju uczniowie Liceum Ogólnokształcącego „Szkoła Liderów” mieli okazję poznać Wydział Elektryczny. Wzięli udział w elektrycznych pokazach na Hali Wysokich Napięć, poznawali podstawy automatyki i robotyki oraz dostali odpowiedź na pytanie, czy androidy śnią o elektrycznych owcach w ramach wykładu o sztucznych sieciach neuronowych.

Czego będę się uczyć na tym kierunku? Czy żeby się na niego dostać, muszę zdawać na maturze konkretny przedmiot? Jak wyglądają wykłady i co się robi na laboratoriach? To pytania, które zadaje młodzież, z którą się spotykamy. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw potrzebom uczniów. Nie chcieliśmy już tylko wyjaśniać i opowiadać – uznaliśmy, że pokażemy.

Mamy nadzieję, że nasz program nie tylko zaspokoi ciekawość, ale też zainspiruje do działania, spełniania marzeń, podejmowania odważnych i przemyślanych decyzji o studiach.

Od marca do maja w ramach pierwszej edycji projektu #zawszeciekawi gościliśmy na dwunastu Wydziałach PW.

Więcej o programie na stronie Politechniki Warszawskiej – LINK

Przeczytaj też: