Współpraca Wydziału Elektrycznego z firmą TRUMPF Huettinger

Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej i firma TRUMPF Huettinger rozpoczęły wspólny projekt – program stypendialny dla studentów Wydziału Elektrycznego. List intencyjny w tej sprawie podpisali prof. Krzysztof Zaremba – Rektor Politechniki Warszawskiej i dr inż. Paweł Ozimek – Prezes TRUMPF Huettinger.

Dzięki współpracy studenci kierunków elektrotechnika, automatyka i robotyka stosowana, elektromobilność i informatyka stosowana mogą aplikować o stypendia ufundowane przez TRUMPF Huettinger. Na studiach inżynierskich to 1 lub 1,5 tys. złotych miesięcznie, a na studiach magisterskich – 2,5 tys. złotych. W ten sposób nagradzane będą osoby wyróżniające się swoimi wynikami w nauce. To także forma motywacji, kształtowania i rozwoju talentów oraz umiejętności istotnych z punktu przyszłego pracodawcy. Dodatkowo każdy stypendysta weźmie udział w indywidualnym programie mentorskim. Laureatów stypendium wybierze komisja składająca się z naukowców z Wydziału Elektrycznego oraz pracowników TRUMPF Huettinger.

Więcej informacji o programie stypendialnym na Stronie Stypendialnej»

Podpisanie listu intencyjnego było okazją do rozmowy przedstawicieli naszej Uczelni i firmy. Politechnikę Warszawską reprezentowali prof. Krzysztof Zaremba – Rektor, prof. Mariusz Malinowski – Prorektor ds. Nauki, prof. Lech Grzesiak – Dziekan Wydziału Elektrycznego oraz prof. Jacek Rąbkowski – Kierownik studiów doktoranckich na Wydziale Elektrycznym.

Delegację z TRUMPF Huettinger tworzyli dr inż. Paweł Ozimek – Prezes firmy, dr inż. Marcin Żelechowski – Szef Centrum Badawczo-Rozwojowego oraz Alicja Peresada – Specjalista ds. relacji z uczelniami. Uczestnicy spotkania dyskutowali m.in. o nowoczesnej dydaktyce, działalności studentów w kołach naukowych, relacjach nauka – biznes, a także o możliwościach rozwijania współpracy.

Program Stypendialny to kolejny punkt wieloletniej współpracy Wydziału Elektrycznego i firmy TRUMPF Huettinger, zarówno w zakresie kształcenia wysoko wykwalifikowanych kadr, jak i partnerstwa w różnego rodzaju inicjatywach i projektach.

Przeczytaj też: