Idea nadania imienia K. Drewnowskiego Gmachowi Elektrotechniki

Szanowni Państwo,

od pewnego czasu trwają pośród naszej społeczności konsultacje idei nadania Gmachowi Elektrotechniki imienia profesora Kazimierza Drewnowskiego. W dyskusjach biorą udział nie tylko pracownicy Wydziału Elektrycznego PW, ale także członkowie Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej, Stowarzyszenia Elektryków Polskich, a nawet zainteresowani z innych jednostek uczelnianych, jak Muzeum PW. Zawiadomione zostały również władze rektorskie PW. Twórcą tego przesłania jest prof. Jacek Przygodzki – dydaktyk o najdłuższym stażu pracy na Wydziale. Ostatnio otrzymaliśmy bardzo pozytywne opinie członków Senackiej Komisji ds. Historii i Tradycji  popierające jednoznacznie wniosek naszego gremium.

Dziś pragnę Państwu przedstawić  ciekawą, osobistą bardzo,  wypowiedź prof. Jacka Przygodzkiego na temat ogromnych wysiłków K. Drewnowskiego czynionych dla rozwoju Fakultetu. Dodatkowo dołączam także prezentację, pokazaną podczas obrad ubiegłorocznego zjazdu dziekanów. Mam nadzieję załączniki depeszy – zainteresują. Pragniemy zaznajomić  członków akademickiej społeczności z zasługami Profesora i sprawić, by dorobek Jego niezwykłej aktywności był nam znany, a sylwetka – bliska. Profesor Kazimierz Drewnowski – Człowiek i Dzieło – budzić może najwyższy szacunek.

Pozdrawiam –

Wojciech Urbański
prodziekan

Dziekanat WE PW,  20 kwietnia 2022 roku.

Załączniki:

W 2021 i 2022 roku Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej obchodzi jubileusz 100-lecia powstania. Zapraszamy do śledzenia jubileuszowej strony internetowej www.ee.pw.edu.pl/100-lecie/