Nagrody IEEE-PEMC 2020 dla Profesorów Wydziału Elektrycznego PW

Nagrody „PEMC Outstanding Service and Achievement Award” dla prof. dr. hab. inż. Mariana Kaźmierkowskiego oraz prof. dr. hab. inż. Włodzimierza Koczara za ich wybitny wkład naukowy w dziedzinie Energoelektroniki i Sterowania Ruchem oraz za organizowanie i wspieranie Konferencji PEMC (Power Electronics and Motion Control).

Nagrody zostały wręczone podczas tegorocznej konferencji „19th International IEEE Conference on Power Electronics and Motion Control, IEEE-PEMC 2020”, zorganizowanej przez Politechnikę Śląską w dniach 25-29 kwietnia 2021 roku.

Prof. Kaźmierkowski związany jest z Zakładem Elektroniki Przemysłowej, natomiast emerytowany już prof. Koczara z Zakładem Napędu Elektrycznego – oba Zakłady działają w Instytucie Sterowania i Elektroniki Przemysłowej Wydziału Elektrycznego.

Podczas konferencji również wyróżniony został – nagrodą „Best Paper Award” – zespół pracowników Zakładu Elektroniki Przemysłowej ISEP w składzie:

• dr hab. inż. Jacek Rąbkowski, prof. uczelni,
  • dr inż. Mariusz Zdanowski,
  • mgr inż. Grzegorz Wrona

za prezentację pt. „Single-, two- and three-phase operation of the EV charger based on four-wire Vienna rectifler and two isolated DC-DC converters”.

Nagrody „PEMC Outstanding Service and Achievement Award” wręczane są co dwa lata biorąc pod uwagę osiągnięcia i wkład nominowanych w:

• istotny wkład w obszarze działań PEMC,
  • nauczanie,
  • innowacyjne badania,
  • osiągnięcia przemysłowe,
  • publikacje w uznanych czasopismach międzynarodowych i / lub patenty,
  • profesjonalne seminaria,
  • zarządzanie dużym projektem lub programem,
  • aktywność w lokalnych i międzynarodowych organizacjach zajmujących się energoelektroniką, energią elektryczną lub sterowaniem.

Przeczytaj też: Medal „Istvan Nagy Award” dla profesora Mariusza Malinowskiego