Program Mentoringowy PW 2022

Rusza rekrutacja do kolejnej edycji Programu Mentoringowego!

Do 7 marca przyjmowane są zgłoszenia.

Program zaprasza studentów wszystkich wydziałów od 3 roku studiów oraz absolwentów do 12 miesięcy od ukończenia nauki.

Trzydzieścioro dwoje mentorów i mentorek, w większości absolwentów naszej Uczelni, zaprasza do współpracy. Mentorzy są przedstawicielami całego przekroju branż od IT, produkcji, projektowania, badań, marketingu, lotnictwa po public relations i sektor zbrojeniowy. To absolutnie unikatowa szansa, by uzyskać półroczne wsparcie doświadczonej osoby w branży, zbudować przyjacielską relację i rozpocząć karierę zawodową czerpiąc z bogatego doświadczenia swojego mentora. Program wzbogacony jest o Job Shadowing, warsztaty, a nawet badanie FRIS, które dla uczestników jest bezpłatne (cena rynkowa to ok. 500 zł).

Program koordynuje Biuro Karier PW. Zapraszamy do aplikowania, zostało niewiele czasu (do 7 marca).

Link do aplikowania

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1144700172958511

Poznajcie Mentorów – absolwentów Wydziału Elektrycznego:

Agnieszka Maciejko – PKP Energetyka S.A.»

„(…) W swojej dwunastoletniej karierze zawodowej przeszłam przez wiele poziomów ścieżki awansu – zaczynając zaraz po studiach od stanowiska specjalisty w międzynarodowym koncernie energetycznym, poprzez stanowiska starszego specjalisty (zdobywając równocześnie doświadczenie w pracy przy międzynarodowych projektach technicznych i optymalizacyjnych) i kierownika kluczowego projektu aż do stanowiska Kierownika Wydziału w przedsiębiorstwie o charakterze strategicznym dla kraju. Z przyjemnością udzielę Ci praktycznych wskazówek, bazując na wyzwaniach zawodowych i życiowych, z którymi przez ten czas się zmierzyłam.” APLIKUJ»

Bartłomiej Kamiński – AVL Software and Functions»

PL „Droga koleżanko/kolego, bardzo cieszę się z możliwości udziału w programie mentoringowym. Mam nadzieję, że moje zawodowe doświadczenia pomogą Ci w wyborze Twojej drogi. Ja z kolei liczę na poznanie świata ludzi u progu kariery zawodowej. Zapraszam do współpracy!”
EN „Dear colleague! It is a great pleasure to take part in the mentorship programme. I hope that my career experience will help you with choosing your own path. On the other hand, I would love to learn young engineers perspective. I would be glad to meet you!” APLIKUJ»

Karolina Ruszczyk – Semrush»

„Droga Studentko, Drogi Studencie,
nazywam się Karolina Ruszczyk i jestem absolwentką Politechniki Warszawskiej. Kilka lat temu ukończyłam Wydział Elektryczny, a od prawie 6 lat pracuję jako Data Scientist. Posiadam również niewielkie doświadczenie w mentorowaniu ludzi na początku ich kariery, a także zdarza mi się prowadzić prezentacje i prelekcje. Zapraszam Cię w świat Data Science, nawet jeśli nie masz jeszcze zbyt wielkiego pojęcia w tym temacie. Sama dokładnie wiem, jak wygląda przebranżowienie i chętnie pomogę w szukaniu Twojej nowej, odpowiedniej ścieżki.”  APLIKUJ»

Marek Hudyma – Zalando»

„I want to invite you to participate in a mentoring program with my participation. I am a programmer with almost 15 years of experience. I spent most of my career (10 years) in Berlin, where I live permanently. I have worked mainly in international and global corporations. On the other hand, small projects, including startups, are my passion. Privately, I am a husband and father of three children. In the program, I want to find the most optimal development path for you. Together, we will determine the path you want to follow and the way to achieve the goal.”  APLIKUJ»

Radosław Burak-Romanowski – PKP Energetyka S.A.»

„(…) Zajmowałem się różnymi sprawami i pracowałem na różnych stanowiskach. Pojawiały się w tym czasie różnego rodzaju wątpliwości, ale nie w momencie otrzymania propozycji udziału w tym programie. Zawsze ekscytowały mnie nowe wyzwania a tego rodzaju praca z Tobą będzie nowym doświadczeniem również dla mnie.
Ciekawi Cię praca w takiej firmie jak PKP Energetyka S.A.? Chcesz się upewnić, jak wygląda praca na konkretnym stanowisku? A może po prostu chcesz zapytać o moje doświadczenia? Nie bój się pytać, bo od tego może zależeć Twoja przyszłość. Ja też potrzebowałem kilka razy w życiu uzyskać odpowiedzi na trudne pytania, ale też od początku mojej pracy udawało mi się trafiać na szefów, którzy życzliwie mi doradzali i podnosili moje zaangażowanie.(…)” APLIKUJ »

Sebastian Ryciak – AVL Software and Functions»

„Jestem absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej. Na swojej ścieżce zawodowej przebyłem interesującą drogę i w ramach programu mentoringowego chciałbym zaproponować Ci współpracę – z jednej strony zrozumieć Twój punkt widzenia, a z drugiej podzielić się z Tobą nie tylko doświadczeniem, ale i pomóc w wydobyciu Twojego potencjału. Zapraszam.” APLIKUJ »

Szczegóły programu

oraz sylwetki pozostałych Mentorów na stronie Biura Karier PW: https://www.bk.pw.edu.pl/nowosc-program-mentoringowy

W 2021 i 2022 roku Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej obchodzi jubileusz 100-lecia. Zapraszamy do śledzenia jubileuszowej strony internetowej www.ee.pw.edu.pl/100-lecie/.