Nowe możliwości dla przyszłych i obecnych studentów PW

Spotkanie z udziałem studentów uczelni tworzących konsorcjum, fot. ENHANCE

9 lipca 2020 r. Komisja Europejska wyłoniła zwycięzców drugiej edycji konkursu „Uniwersytety europejskie”.

Wśród laureatów znalazło się konsorcjum ENHANCE – European Universities of Technology Alliance, w skład którego wchodzi Politechnika Warszawska i 6 innych uczelni z Niemiec (Politechnika w Berlinie, Politechnika w Akwizgranie), Szwecji (Uniwersytet Techniczny Chalmersa w Göteborgu), Norwegii (Norweski Uniwersytet Naukowo-Techniczny w Trondheim), Włoch (Politechnika w Mediolanie) i Hiszpanii (Politechnika w Walencji), zajmujących czołowe miejsca w rankingach uczelni technicznych w swych krajach.

Planowana wieloletnia współpraca tych uczelni stworzy naszym studentom nowe możliwości rozwoju, związane z realizacją studiów w doborowym prestiżowym środowisku międzynarodowym. Opracowany przez konsorcjum program działań obejmuje m.in.:

• stworzenie infrastruktury umożliwiającej studentom realizację elastycznych ścieżek studiowania, obejmujących realizację części programu w uczelni z innego kraju,
  • zdobycie – docelowo przez każdego studenta Politechniki Warszawskiej (i każdej z uczelni partnerskich) – doświadczenia międzynarodowego w formie mobilności (fizycznej lub wirtualnej),
  • wdrożenie innowacyjnych metod kształcenia opartych na realizacji projektów,
    realizację przez studentów projektów w zespołach międzynarodowych, we współpracy z partnerami z przemysłu, w tym z firmami będącymi oficjalnymi partnerami konsorcjum (m.in. Siemens, Volvo, Trenitalia),
  • międzynarodowe warsztaty i szkoły letnie.

Program ten był tworzony z udziałem studentów, przy czym szczególnie aktywni w tym procesie byli studenci Politechniki Warszawskiej. Studenci będą reprezentowani we wszystkich gremiach podejmujących decyzje dotyczące konsorcjum; będą też mieli własną platformę współpracy – Student Forum, umiejscowioną w strukturze zarządzania konsorcjum.

Więcej informacji o konsorcjum ENHANCE, w tym opinie studentów.

Przeczytaj też: Politechnika Warszawska z bardzo wysoką oceną w konkursie Unii Europejskiej „Uniwersytety europejskie”

Źródło: www.pw.edu.pl