Jak wyglądała Noc Muzeów PW 2025 na Wydziale Elektrycznym


Atrakcje udostępnione przez Wydział Elektryczny hitem Nocy Muzeów PW 2025!

W sobotni wieczór 17 maja, wejściówki rozeszły się błyskawicznie, a żeby je zdobyć, pierwsi chętni pojawili się już na dwie godziny przed rozpoczęciem wydarzenia. 

W tym roku do słynnej już Hali Wysokich Napięć oraz elektrycznych opowieści i pokazów prowadzonych przez Macieja Ciubę, dołączyły także pokazy w Laboratoriach Techniki Świetlnej. O tajnikach światła w laboratorium fotometrii i kolorymetrii opowiadali dr inż. Dariusz Czyżewski oraz dr inż. Sławomir Zalewski.

Moc i świetlne wrażenia towarzyszyły zwiedzającym tej nocy w Gmachu Elektrotechniki, gdzie również gościnnie odbył się wykład i pokaz laserów prof. Ryszarda Piramidowicza z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Kto był w okolicach budynku miał niepowtarzalną okazję zobaczyć precyzyjnie wymierzoną wiązkę laserową oświetlającą szyld Gmachu Elektrycznego.

Solidny akcent elektryczny można było również dostrzec w Dużej Auli Gmachu Głównego PW, gdzie swoje elektryczne pojazdy wystawili studenci Wydziału Elektrycznego z Koła Naukowego ADek. Studenci zaprezentowali dwa stworzone przez siebie pojazdy: elektrycznego gokarta oraz elektryczny motocykl crossowy. Ich konstrukcje można było zobaczyć z bliska i dowiedzieć się, jak zostały zaprojektowane i zbudowane, a także poznać kulisy działalności Koła Naukowego ADek. Najmłodsi zwiedzający z chęcią wsiadali do pojazdów, a maturzyści i przyszli maturzyści mieli również okazję do porozmawiania o studiach na Wydziale Elektrycznym.

Podczas tej wyjątkowej nocy odwiedziło nas wielu zwiedzających, nie tylko chętnych zobaczenia miejsc na co dzień niedostępnych, byli wśród nich także nasi absolwenci i studenci, którzy przyszli, aby pokazać najbliższym swoją Uczelnię.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy na kolejne wydarzenia!

Galeria zdjęć

Więcej o tym jak wyglądała Noc Muzeów 2025 na Politechnice Warszawskiej nas stronie PW »

 


W sprawie aktualizacji treści niniejszej strony należy kontaktować się z: Katarzyna Szmurło (katarzyna.szmurlo@pw.edu.pl).