Program Mentoringowy PW 2024


 

Studentko, Studencie! Rusza szósta edycja Programu Mentoringowego Politechniki Warszawskiej.

Możesz uzyskać niepowtarzalne wsparcie na samym początku swojej zawodowej ścieżki, w momencie ważnych decyzji i wyborów. Możesz je otrzymać od osoby, która podobnie jak Ty wybrała Politechnikę Warszawską, a teraz ma za sobą doświadczenie i drogę, która zaprowadziła ją do realizacji zawodowych celów, do osobistego spełnienia.

Wyjątkowi Absolwenci naszej Uczelni dzielą się swoim doświadczeniem, radą, rozmową, ze studentkami i studentami, pełniąc rolę mentorek i mentorów. Wspólnie macie szansę zbudować relację opartą na współpracy: doświadczenia i potencjału, startowej energii i refleksji. Warto pamiętać, że mentoring to wzajemna wymiana, Twoje zaangażowanie i aktywność są kluczowe.

Program Mentoringowy Politechniki Warszawskiej

od 5 lat integruje społeczność absolwentów i studentów naszej Uczelni. Na stronie Biura Karier, które jest organizatorem programu, znajdziecie profile mentorów i mentorek, każdy profil jest połączony z formularzem aplikacyjnym (kolejność zgłoszeń może mieć znaczenie!). 

Zapoznaj się z listą wszystkich mentorów w szóstej edycji »

Uwaga! Udział w Programie Mentoringowym dotyczy studentów Politechniki Warszawskiej studiów I stopnia (od trzeciego roku studiów), studiów II stopnia i absolwentów do drugiego roku po ukończeniu studiów. To warunek wstępny by spróbować zostać mentee, podopiecznym wybranego mentora, mentorki.

Poznajcie mentorów – absolwentów Wydziału Elektrycznego:


Dawid Adach»

Po pierwsze gratuluję Ci świetnej decyzji – fakt, że nie czekasz z założonymi rękami tylko bierzesz karierę w swoje ręce i wkładasz dodatkowy wysiłek (np. szukając mentora) – z pewnością zaowocuje w przyszłości. Mówię to z własnego doświadczenia ale o tym za chwilę.

W 2019 roku magazyn Forbes umieścił mnie na liście „Forbes 30 under 30” czyli jak głosił nagłówek „najzdolniejszych przedsiębiorców i innowatorów młodego pokolenia”. To efekt skali jaki odniosła nasza spółka MDB, która sprzedaje oprogramowanie do ponad 180 krajów na całym świecie a z jej rozwiązań korzysta ponad 4 miliony użytkowników na całym świecie i takie podmioty jak NASA, Amazon, Airbus, IKEA czy US Navy.

Choć dziś prowadzę trzy spółki w różnych obszarach (od oprogramowania, poprzez hardware kończąc na produkcji jedzenia z wykorzystaniem technologii hydroponicznej oraz upraw wertykalnych), jak również jestem członkiem rad nadzorczych innych spółek, to zanim założyłem swój pierwszy startup realizowałem swoje marzenie z jakim szedłem na studia – karierę w korporacji. Przez pięć lat pracowałem dla największych korporacji (Accenture, ING, Nationale Nederlanden, T-mobile) z czego cztery lata spędziłem na projektach za granicą – w Indiach, Holandii, Niemczech, Belgii czy Francji.

Nie udałoby mi się dojść do wielu rzeczy gdyby nie istotny moment w moim życiu, a ten z kolei nie wydarzyłby się gdybym, podobnie tak jak Ty dziś nie włożył dodatkowego trudu. W moim przypadku tym wysiłkiem (ale i przyjemnością) było członkostwo w organizacji BEST na PW, a momentem, który wspominam organizacja dużego projektu w ramach organizacji. Ogromne wsparcie i wiara kolegów pokazała mi, że jeśli się chce to można osiągnąć naprawdę wiele. Dlatego w ramach naszych spotkań chciałbym Ci nie tylko pomóc rozwinąć się osobiście i zawodowo, ale także pokazać, jak wiele jest w Twoim zasięgu i zmotywować Cię, abyś nie bał się po to sięgnąć.

 

 


Grzegorz Chuchra»

Tak jak Ty jestem wychowankiem Politechniki Warszawskiej. Skończyłem informatykę oraz program Executive MBA ale to dasz radę skończyć bez mojego wsparcia. Doświadczenie którym mogę się podzielić zdobyłem jako współzałożyciel oraz CEO takich firm jak Predica oraz tedee.

Jakim doświadczeniem mogę się z Tobą podzielić?

 • Jak zbudować firmę bez zewnętrznego finansowania: z Predica przeszedł ścieżkę od założenie do „exit” bez zewnętrznego finasowania. Gdy sprzedawałem firmę w 2022 roku miała blisko 400 osób i oddziały w 7 krajach na 4 kontynentach.
 • Od idei do produktu. Czyli jak zmaterializować swoje marzenia. Jak wygląda zrobienie produktu i wprowadzenie urządzenia do ponad 50 krajów. Jakie wyzwania będą czekać na Ciebie związane z projektowaniem urządzenia, produkcją, oprogramowaniem i utrzymywania go dla blisko 100 000 użytkowników (i rośnie).
 • Globalna ekspansja: Czym różni się prowadzenie firmy usługowej od firmy produktowej. Jaka jest różnica w globalnej ekspansji: skalowanie zespołu czy produkcji, wyzwania w otwieraniu firm w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, USA czy Egipcie. A może uruchamianie produkcji w Chinach?

Czy złapiemy nić porozumienia? Do tanga trzeba dwojga. Na pewno znajdziemy wspólny język jeśli:

 • Oddajesz się całkowicie swoim pasjom. Bez kompromisów
 • Masz pozytywne ADHD – ciągle niespokojni, ciągle szukający możliwości rozwoju
 • Jesteś osobą która dotrzymuje obietnic. Działasz konsekwentnie i nie robisz wymówek
 • Jeśli uprawiasz sporty to będzie dodatkowy temat do dyskusji

 

 


Michał Guzowski» 

 

Przez ponad 6 lat byłem programistą (Microsoft, Predica, Findwise, PwC). Od ostatnich 5 lat jednak nie programuję, a konsekwentnie rozwijam się w biznesie jako:

 • CEO dwóch spółek IT (Developico, Akademia Aplikacji)
 • Inicjując wiele projektów jak największa konferencja No Code w CEE („No Code Days”, podczas II edycji w 2023 było 400 osób), czy kierunek podyplomowy “No Code Developer” na Politechnice Warszawskiej
 • Prowadząc profil na LinkedIn, który obserwuje 8000 osób,
 • Wykładając na kilku uczelniach (z większych: Politechnika Warszawska i SWPS)
 • Będąc w kilku radach programowych konferencji (NCD, MS Tech Summit, WDI)
 • 3-krotnie otrzymałem tytuł Microsoft MVP (Most Valuable Professional).
 • 3-krotnie byłem zaangażowany w konkurs Imagine Cup dla startupów IT. Jako mentor pomogłem zespołowi wygrać regionalne finały, innemu zespołowi dostać się do półfinałów regionalnych. Lata wcześniej jako członek zespołu sam doszedłem do krajowych finałów.

Wszystko powyższe osiągnąłem ucząc się od zera, sam stawiając sobie cele i osiągając je, przełamując kolejne bariery własnych przekonań.

W czym Ci pomogę z przyjemnością? Pomogę Ci w walidowaniu koncepcji oraz jak to robić: model biznesowy, produktyzowanie

 

 


Aleksander Redlich»

Cześć! Od zakończenia moich studiów na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej minęło już sporo czasu, ale cały czas jestem z uczelnią w kontakcie zarówno jako członek Stowarzyszenia Absolwentów Wydziału Elektrycznego jak i założyciel Fundacji Politechniki Warszawskiej.

Pierwsze moje zajęcie zawodowe (lata 80-te) to fascynująca przygoda z techniką mikroprocesorową, programowanie i konstruowanie. Nigdy nie zapomnę swojego uniesienia kiedy „zagadał” mój pierwszy system mikroprocesorowy z komputerem PC. Ale już po kilku latach zdecydowałem się na działanie na swój rachunek, prowadząc cały czas prace związane z techniką mikroprocesorową.

Obecna moja firma – FAST Group sp. z o.o. działa już od ponad 33 lat. Dzięki determinacji, pracowitości, przedsiębiorczości doszliśmy do jednego z czołowych miejsc w naszej branży w Polsce. Obecnie jest to firma rodzinna, którą prowadzimy razem z synem Michałem, który również skończył studia na WE PW.

Jeśli interesuje Cię opracowywanie, konstruowanie i budowa nowoczesnych i niezawodnych DATA CENTER, serwerowni to FAST Group sp. z o.o. jest bardzo dobrym miejscem do realizacji swoich pasji inżynierskich.

 

 


Bartosz Wachnik»

Jestem z pokolenia użytkowników ZX Spectrum, Atari czy Commodore. Każdy z nas biegających po podwórkach chciał być jak idole tacy jak Zbigniew Boniek, Grzegorz Lato, Andrzej Grubba lub Steve Jobs, Steve Wozniak. To właśnie tamten otaczający świat w którym byli przyjaciele, rodzina ale i interesujące osoby wykreował we mnie marzenia, które rezonują we mnie do dzisiaj.

Marzenia są po to, aby je realizować, zarówno te zawodowe, jak również dotyczące życia osobistego. Praktyka pokazuje, że te dwie sfery życia wzajemnie na siebie oddziałują i warto zadbać o równowagę między tymi obszarami. Gdy byłem nastolatkiem, później studentem pierwszych lat studiów na Wydziale Elektrycznym PW na przełomie lat osiemdziesiątych oraz dziewięćdziesiątych moim marzeniem było uczestnictwo w interesujących projektach IT realizowanych jako pracownik lub przedsiębiorca współpracując z ówczesnymi gigantami tamtych czasów jak SUN, IBM, HP. Moją ambicją było również prowadzenie interesujących badań, które łączą najnowszą technologię IT z zachowaniami ludźmi. Część marzeń udało mi się spełnić, w niektórych przypadkach osiągnąłem więcej niż marzenia, a części niestety nie.

Chciałbym ci zaproponować wspólną podróż w kierunku Twoich marzeń zarówno tych zawodowych, jak również osobistych. Mam propozycje dla ciebie aby podzielić się z tobą doświadczeniem, umiejętnościami oraz refleksjami zdobytymi w moim życiu, które mogą ci pomóc w zrealizowaniu marzeń.

Moje doświadczenia dotyczą m.in. następujących zagadnień:

Z czym wiąże się bycie przedsiębiorcą w Polsce ? Czego oczekują obecnie przedsiębiorcy od pracowników ? Jakie korzyści wynikają z pracy w środowisku międzynarodowym ? Na czym polega work-balance w życiu ? Czy warto być naukowcem ? Jak łączyć prace zawodową z życiem osobistym ?

zaś refleksje jakimi chciałbym się podzielić z Tobą odnoszą się do:

Czy warto być spójnym pomiędzy swoim wewnętrznym „Ja” a różnym oczekiwaniami, presją, ambicją oraz normami społecznymi ? Czy wiesz kim jesteś, tj. jakimi wartościami żyjesz ? Co jest dla ciebie ważne a co nie ? Jakie masz priorytety w życiu ? Czy to co robisz w życiu zawodowym jest tożsame z tym co naprawdę chcesz robić w życiu ? Czy warto coś robić dla innych ? Bycie w relacji z bliską osobą a praca zawodowa. Jak radzić sobie ze stresem, niepewnością ?

Chciałbym ci dać coś więcej niż tylko wsparcie przy wyborze ścieżki zawodowej, napisaniu CV lub też pomoc w znalezieniu interesującej pracy. Chciałbym być dla ciebie przysłowiową „sprężynką”, która pomoże ci spełnić choć część swoich marzeń oraz spowoduje że będziesz pewniej sięgał po wyznaczone przez ciebie cele zarówno w życiu zawodowym, jak również osobistym.

 

 


Szczegóły Programu

oraz sylwetki pozostałych Mentorów na stronie Biura Karier PW: https://www.bk.pw.edu.pl/nowosc-program-mentoringowy


W sprawie aktualizacji treści niniejszej strony należy kontaktować się z: Katarzyna Szmurło (katarzyna.szmurlo@pw.edu.pl).