Studia Podyplomowe na Wydziale Elektrycznym – rekrutacja 2023/2024


Na Wydziale Elektrycznym oferujemy studia podyplomowe o zróżnicowanej tematyce.

Od projektowania i instalacji urządzeń elektrycznych oraz techniki świetlnej użytkowej, po zagadnienia związane z najnowszymi trendami w branży IT «Wejdź do Świata IT».

Studia podyplomowe prowadzone przez Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej realizowane są we współpracy z najlepszymi specjalistami w swoich dziedzinach w Polsce, co gwarantuje najwyższą jakość przekazywanej wiedzy i zapewnia praktyczny charakter studiów.

Wychodząc naprzeciw aktualnym potrzebom pracodawców oraz w oparciu o nasze ponad 10-letnie doświadczenie w prowadzeniu informatycznych studiów podyplomowych, uruchomiliśmy w tym roku nowy kierunek – Deweloper No-Code.

Obecnie trwa rekrutacja na rok akademicki 2023/2024, który rozpocznie się w październiku 2023 roku. Terminy zakończenia naboru są różne, dlatego prosimy o dokładne zapoznanie się z informacjami podanymi na stronach studiów podyplomowych. Niektóre z naszych kierunków posiadają również swoje profile w mediach społecznościowych. Dzięki nim można nawiązać bezpośredni kontakt z absolwentami, innymi uczestnikami studiów oraz z wykładowcami. Zachęcamy do obserwowania.

Oferta Studiów Podyplomowych»

(kolejność alfabetyczna)


Bazy danych. Metody, narzędzia, praktyka»

Naucz się pracować z danymi, od projektowania baz danych po analitykę biznesową. Poznaj rozwiązania bazodanowe od wiodących dostawców (Microsoft SQL Server, Oracle DB), nowoczesne rozwiązania do przechowywania danych (Bazy No-SQL, SharePoint, Dynamics 365) oraz naucz się analizować posiadane dane przy pomocy SQL, Python i narzędzi Business Intelligence (PowerBI, Microstrategy).


Big Data. Analiza Danych»

Naucz się analizować bardzo duże zbiory danych. Poznaj profesjonalne narzędzia oraz statystykę i algorytmy uczenia maszynowego wykorzystywane w tym obszarze.

 


Deweloper No-Code»

Poznaj najnowsze rozwiązania No-Code i Low-Code pozwalające wykorzystać znajomość konkretnych domen oraz umiejętności analityczne by szybko i skutecznie zautomatyzować procesy, tworzyć nowe aplikacje lub ich prototypy (Proof of Concept) bez potrzeby tradycyjnej umiejętności programowania. Naucz się nie tylko tworzyć i wdrażać nowe rozwiązania w organizacji, ale także planować, zarządzać i facylitować pracę w projektach No-Code i Low-Code.


Instalacje i urządzenia elektryczne. Projektowanie i eksploatacja»

Poznaj teorię, jak i praktykę zagadnień związanych z budową i działaniem urządzeń elektrycznych i energetycznych oraz instalacji elektrycznych na wszystkich poziomach napięciowych. W trakcie laboratoriów poruszane są tematy związane z poprawnym ich projektowaniem, doborem i eksploatacją w często trudnych warunkach środowiskowych. 


Inżynieria Procesów Biznesowych»

Zostań analitykiem biznesowym lub systemowo-biznesowym w projektach IT. Naucz się identyfikować cele i potrzeby klientów, modelować z użyciem języków BPMN i UML, projektować rozwiązania i zarządzać wymaganiami.


Technika świetlna użytkowa»

Uczestnicy studiów zapoznają się między innymi z podstawami techniki świetlnej, konstrukcją źródeł światła, budową i projektowaniem opraw oświetleniowych, podstawami projektowania oświetlenia wnętrz, podstawami oświetlenia zewnętrznego, iluminacją obiektów, zastosowaniem techniki CAD w technice świetlnej. Zajęcia prowadzone są w formie wykładów, ćwiczeń, projektów oraz laboratoriów. 


Zastosowania technologii chmurowych w rozwiązaniach opartych o dane i sztuczną inteligencję»

Poznaj praktyczne możliwości wykorzystania technologii chmurowych od zbierania i przetwarzania danych po wykorzystanie sztucznej inteligencji do ich analizy lub wsparcia procesów biznesowych. Poznaj możliwości wykorzystania najnowszych rozwiązań, takich jak Microsoft Fabric, ChatGPT, Google Bard, Databricks, Snowflake. Zaprojektuj i zoptymalizuj własną architekturę rozwiązania na bazie specjalnie przygotowanego case study, pod okiem doświadczonych Cloud Solution Architect-ów.


Więcej informacji o Studiach Podyplomowych na Wydziale Elektrycznym»

Rekrutacja – rejestracja kandydatów na Studia Podyplomowe odbywa się poprzez system Internetowej Rekrutacji Kandydatów (IRK) https://irk.pw.edu.pl/pl/

Więcej informacji o Studiach Podyplomowych na Politechnice Warszawskiej»


W sprawie aktualizacji treści niniejszej strony należy kontaktować się z: Katarzyna Szmurło (katarzyna.szmurlo@pw.edu.pl).