PW najpopularniejsza wśród kandydatów na studia

Politechnika Warszawska była najczęściej wybieraną przez kandydatów uczelnią podczas rekrutacji na studia na rok akademicki 2022/2023, którą podsumowało Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Biorąc pod uwagę ogólną liczbę kandydatów na studia stacjonarne I stopnia i jednolite studia magisterskie najwięcej zgłoszeń odnotowała Politechnika Warszawska. Przyjęliśmy w sumie ponad 48 tys. aplikacji. Uwzględniając liczbę kandydatów w przeliczeniu na jedno miejsce najchętniej wybieraną uczelnią również okazała się PW (7,9 osób na miejsce).

Dużym zainteresowaniem kandydatów cieszyły się prowadzone na naszej Uczelni kierunki studiów. Znalazły się zarówno na liście najpopularniejszych pod względem ogólnej liczby kandydatów (m.in. zarządzanie i inżynieria produkcji, informatyka stosowana), jak i liczby kandydatów w przeliczeniu na jedno miejsce (inżynieria internetu rzeczy, informatyka i systemy informacyjne, zarządzanie bezpieczeństwem infrastruktury krytycznej).

Informatyka Stosowana w zestawieniu TOP 5 najpopularniejszych kierunków rekrutacji na PW»

Na I rok studiów w roku akademickim 2022/2023 przyjęto w Polsce prawie 430 tys. osób. Ponad 326 tys. chętnych rozpoczęło naukę na studiach I stopnia i jednolitych studiach magisterskich. Naukę na studiach II stopnia podjęło ponad 103 tys. studentów.

Szczegółowe podsumowanie rekrutacji jest dostępne na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Źródło: www.pw.edu.pl