Absolwent Wydziału Elektrycznego wśród laureatów Konkursu o Nagrodę Siemensa 2021


Miło nam poinformować, że Pan mgr inż. Serafin Bachman z Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej otrzymał nagrodę III stopnia w V Konkursie o Nagrodę Siemensa dla Absolwentów w zakresie Elektrotechniki, za pracę magisterską pt. „Simple power electronics converter for e-mobility in AC/DC and DC/DC conversion”.

Praca magisterska powstała w Zakładzie Elektroniki Przemysłowej Instytutu Sterowania i Elektroniki Przemysłowej pod kierunkiem dr. hab. inż. Marka Jasińskiego, prof. uczelni.

Konkurs organizowany przez firmę Siemens wspólnie z Politechniką Warszawską służy promowaniu wybitnych osiągnięć w technice i badaniach naukowych prowadzonych przez pracowników instytucji akademickich i pozaakademickich w Polsce oraz absolwentów uczelni wyższych.

Do konkursu zgłaszane są prace związane z zakresem działalności firmy Siemens. Spośród wniosków z całej Polski Jury wybrało najlepsze prace, które mają szansę na wdrożenie i praktyczne wykorzystanie dzięki wsparciu firmy Siemens – fundatora nagrody. 

Pełna lista laureatów Konkursu »

Wręczenie nagród odbyło się 15 listopada 2021 r. podczas uroczystego posiedzenia Senatu PW w ramach Święta Politechniki Warszawskiej.

 

 

Również Wydział Elektryczny został wyróżniony w Konkursie o Nagrodę Siemensa dla Absolwentów. W imieniu Wydziału, dyplom odebrał prof. dr hab. inż. Lech Grzesiak, Dziekan Wydziału Elektrycznego.

 


Laureaci Konkursu Siemensa z Wydziału Elektrycznego w ubiegłych latach:

 

W 2021 roku Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej obchodzi jubileusz 100-lecia. Zapraszamy do śledzenia jubileuszowej strony internetowej www.ee.pw.edu.pl/100-lecie/. 

 


W sprawie aktualizacji treści niniejszej strony należy kontaktować się z: Katarzyna Szmurło (katarzyna.szmurlo@pw.edu.pl).