Student Wydziału Elektrycznego finalistą Studenckiego Nobla 2021


Hubert Graczyk, student Automatyki i Robotyki Stosowanej na Wydziale Elektrycznym, został finalistą tegorocznej edycji konkursu Studencki Nobel w kategorii Nauki Techniczne. Konkurs organizowany jest przez Niezależne Zrzeszenie Studentów.

Hubert jest twórcą bolidu elektrycznego e-MaksPower przeznaczonego dla niepełnosprawnego chłopca cierpiącego na dystrofię mięśniową Duchenne’a i koordynatorem sekcji elektronicznej oraz całego projektu autonomicznej łodzi podwodnej OKOŃ zbudowanej z myślą o międzynarodowych zawodach i badaniach naukowych prowadzonych w środowisku wodnym. Jest pierwszym autorem artykułu naukowego o wpływie zakłóceń elektromagnetycznych generowanych przez pracujące w wodzie silniki BLDC na poprawność działania czujników nawigacji inercyjnej AHRS. Wielokrotny triumfator Konkursu KOnstrukcji Studenckich KOKOS – laureat VI edycji w kategoriach „Smart Robots” oraz „Life Uprgade”, laureat VII edycji w kategorii „Joker”, a także finalista kategorii „Life Upgrade”. W latach 2019/2020 uczestniczył w programie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (obecnie Ministerstwa Edukacji i Nauki) „Najlepsi z Najlepszych! 4.0”. Jest również członkiem zespołu OKOŃ Team, który znalazł się w ścisłej czołówce drużyn zawodów Singapore AUV Challenge 2020.

W tegorocznym konkursie nominacje otrzymało jeszcze dwóch studentów z Politechniki Warszawskiej:

  • Piotr Araszkiewicz – student Teleinformatyki i Cyberbezpieczeństwa na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych.
  • Mateusz Frydrych – student Wydziału Inżynierii Lądowej PW, specjalność Mosty i Budowle Podziemne.

Głównym celem konkursu Studencki Nobel jest wyróżnienie studentów osiągających sukcesy w obszarze nauki, sztuki i działalności społecznej. Odpowiadając na potrzeby tworzenia innowacyjnych rozwiązań i inwestycji w kapitał ludzki, umożliwia wyróżniającym się studentom i młodym naukowcom wykorzystanie ich osiągnięć w świecie nauki i biznesu.

Finał konkursu odbędzie się w maju. Szczegóły dostępne na stronie konkursu oraz w mediach społecznościowych.


W sprawie aktualizacji treści niniejszej strony należy kontaktować się z: Katarzyna Szmurło (katarzyna.szmurlo@ee.pw.edu.pl).