Tytuł „Złoty Inżynier” dla absolwenta Wydziału Elektrycznego

Dr inż. Tomasz Schweitzer – Prezes Polskiego Komitetu Normalizacji i absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej otrzymał tytuł Złotego Inżyniera w XXVI Plebiscycie Czytelników „Przeglądu Technicznego”.

Tegoroczna gala finałowa, która odbyła się 27 lutego, obfitowała w laureatów reprezentujących Politechnikę Warszawską. Nagrodą specjalną uhonorowano Rektora Politechniki Warszawskiej prof. Jana Szmidta.

Rektor PW otrzymał tytuł Diamentowego Inżyniera. Tytuł Srebrnego Inżyniera został przyznany dr. hab. inż. Dawidowi Myszce, prof. PW z Wydziału Inżynierii Produkcji. Dr inż. Agnieszka Siemion z Wydziału Fizyki została wyróżniona tytułem Młodego Inżyniera.

Dr inż. Tomasz Schweitzer swoją karierę zawodową rozpoczął w Zakładzie Maszyn Elektrycznych Instytutu Elektrotechniki. Tam również obronił pracę doktorską i uzyskał tytuł doktora nauk technicznych. Jako stypendysta UNIDO odbywał staż w University of Windsor w Kanadzie. Wieloletni redaktor działu w „Przeglądzie Elektrotechnicznym” SIGMA-NOT. Autor wielu publikacji z dziedziny elektryki i normalizacji w technicznej prasie krajowej oraz referatów na konferencjach międzynarodowych. Laureat Polskiej Honorowej Nagrody Jakości. Z Polskim Komitetem Normalizacyjnym związany od 1997 roku. Prezes PKN od 2007 r.

Organizatorem konkursu jest redakcja dwutygodnika „Przegląd Techniczny – gazety inżynierskiej” oraz Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna. Nagroda ma promować dokonania polskich inżynierów i zwrócić uwagę na ich rolę w budowaniu innowacyjnej i konkurencyjnej gospodarki.

Z listą wszystkich wyróżnionych w XXVI edycji plebiscytu można się zapoznać na stronie Przeglądu Technicznego.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!