Wydział Elektryczny PW współorganizatorem prestiżowej konferencji


European Conference on Power Electronics and Applications to jedna z najbardziej prestiżowych międzynarodowych konferencji z dziedziny energoelektroniki i napędów elektrycznych. Wybitni naukowcy i eksperci spotkają się w dniach 11-14 września 2017 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Współorganizatorem konferencji jest Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej.

Po raz pierwszy European Conference on Power Electronics and Applications (EPE’17 ECCE Europe) odbywa się w byłym kraju tzw. bloku wschodniego, a Politechnika Warszawska dołącza do grona 11 europejskich uczelni pełniących rolę gospodarza konferencji. Jest to ogromny wyraz uznania dla roli, jaką odgrywają obecnie w tych obszarach techniki polska nauka i przemysł.

Liczba wystąpień konferencyjnych sięga pół tysiąca, a zakres poruszanych zagadnień jest bardzo szeroki: od półprzewodnikowych przyrządów mocy, poprzez topologie przekształtników energoelektronicznych i ich metody sterowania. Podczas konferencji eksperci będą dyskutować o zastosowaniach urządzeń energoelektronicznych w takich dziedzinach jak elektromobilność, odnawialne źródła energii, sieci elektroenergetyczne itp. Planowane są także referaty plenarne obejmujące tematykę jakości energii, najnowszych technologii elementów półprzewodnikowych mocy (SiC i GaN) czy magazynowania energii elektrycznej.

Uczestnicy konferencji będą mogli także zwiedzić towarzyszącą jej wystawę złożoną z ponad 50 ekspozycji przygotowanych przez producentów elementów i urządzeń energoelektronicznych, ale także oprogramowania i aparatury pomiarowej wykorzystywanych w elektronice i napędach elektrycznych.

Przygotowano także szereg wydarzeń towarzyszących. Już w niedzielę 10 października w budynku Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii odbędzie się pierwsze seminarium naukowe. Poniedziałek (11 września) to dzień tutoriali, w czasie których blisko 200 uczestników będzie zapoznawać się z najnowszymi osiągnięciami w zakresie energoelektroniki. Wtorek zakończy Young Professionals MeetUp – nieformalne spotkanie młodych profesjonalistów organizowane przez lokalną sekcję IEEE. Wreszcie, w piątek, 15 września, już po formalnym zakończeniu konferencji, uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju wycieczkach – od technicznych (wizyty w laboratoriach Politechniki czy okolicznych firm branży energoelektronicznej), po tradycyjne zwiedzanie Warszawy.

Więcej informacji nt. konferencji na www.epe2017.com.

Wpis na podstawie: https://www.pw.edu.pl/Badania-i-nauka/Aktualnosci/Wydzial-Elektryczny-PW-wspolorganizatorem-prestizowej-konferencji


W sprawie aktualizacji treści niniejszej strony należy kontaktować się z: Obsługą strony wydziałowej (info.ee@pw.edu.pl).