Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020 Wydziału Elektrycznego

Roku Akademickiego 2019/2020
Wydziału Elektrycznego
Politechniki Warszawskiej.

Nowy rok akademicki Wydział Elektryczny przywitał w licznym gronie nowych studentów, pracowników, przedstawicieli przemysłu i biznesu, reprezentantów środowiska naukowo-badawczego oraz sympatyków Wydziału. Inaugurację otworzył Dziekan Wydziału Elektrycznego prof. dr hab. inż. Lech Grzesiak.

Po oficjalnym powitaniu swoje przemówienia wygłosili Prorektor Politechniki Warszawskiej, prof. dr hab. inż. Stanisław Wincenciak oraz Dziekan Wydziału Elektrycznego, prof. dr hab. inż. Lech Grzesiak.

Wyjątkowym momentem tegorocznej Inauguracji było wręczenie przez Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich,  dr. inż. Piotra Szymczaka, medalu z okazji 100-lecia SEP dla Wydziału Elektrycznego.

Po Immatrykulacji, tradycyjnie już kilkunastu nowo przyjętych studentów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w rekrutacji, otrzymało z rąk Dziekana Wydziału Elektrycznego specjalne Listy Gratulacyjne.

Następnie swoje przemówienia wygłosili przedstawiciele studentów, Zuzanna Przymierska – Przewodnicząca Wydziałowej Rady Studentów oraz Przemysław Trochimiuk – Przedstawiciel Wydziałowej Rady Doktorantów.

W kolejnej części uroczystości zostały wręczone nagrody Jego Magnificencji Rektora Politechniki Warszawskiej. W imieniu Rektora, nagrody zespołowe oraz indywidualne za wybitne osiągnięcia naukowe, dydaktyczne oraz organizacyjne wręczali Prorektor Politechniki Warszawskiej oraz Dziekan Wydziału Elektrycznego.

Jedną z nich otrzymał Dziekan Wydziału Elektrycznego prof. dr hab. inż. Lech Grzesiak. Specjalną nagrodą za całokształt działalności naukowej został również wyróżniony prof. dr hab. inż. Stanisław Osowski.

Wykład inauguracyjny pt. „Elektromobilność – elektryczne układy napędowe w pojazdach” wygłosił dr hab. inż. Bartłomiej Ufnalski, profesor uczelni.
Tradycyjnie uroczystość zamknął „Gaudeamus”.

Życzymy wszystkim pomyślnego Roku Akademickiego 2019/2020!