Relacja z wyjazdu pracowników Wydziału Elektrycznego do Maroka w ramach Erasmus+


W dn. 9-16 maja 2024 r. prof. Desire Rasolomampionona i dr hab. Marisz Kłos byli gośćmi Uniwersytetu Cadi Ayaad w Marrakeszu (Maroko). Wyjazd był finansowany z funduszu Erasmus+ w ramach umowy specjalnej podpisanej między Politechniką Warszawską a Uniwersytetem Cadi Ayaad.

Pracownicy Wydziału Elektrycznego PW byli mile zaskoczeni profesjonalizmem i powagą, z jaką strona marokańska traktowała ich pobyt. Zorganizowano udział w konferencjach, zwiedzanie laboratoriów, spotkanie ze studentami i doktorantami oraz rozmowy na najwyższym szczeblu, aby określić w jaki sposób można rozwinąć tę początkującą współpracę.

Strona marokańska była szczególnie zainteresowana rozwijaniem współpracy z przemysłem. Instytut Elektroenergetyki, z którego pracownicy WE PW pochodzą jest bardzo aktywny pod tym względem. Obie strony doszły do wniosku, że tę współpracę należy rozwinąć nie tylko pod kątem wymiany studentów i nauczycieli, ale również w aspekcie współpracy naukowej i wymiany doświadczeń dot. współpracy uczelni z sektorem gospodarczym.

Niebawem będziemy gościć prof. Drissa Belkhayata, dyrektora Centrum Innowacji przy Uniwersytecie Cadi Ayaad w Marrakeszu. Prof. Driss Belkhayat organizuje w ramach Centrum Innowacji wiele inicjatyw mających na celu ułatwienie wprowadzenia studentów i absolwentów w życie zawodowe. Polega to m.in. na organizowaniu warsztatów z przedsiębiorczości, wprowadzeniu do tworzenia start-upów, wsparciu ciekawych pomysłów studentów od pomysłu do realizacji pomysłów, o ile fundacje lub inne mechanizmy pomocy stwierdzą, że ów pomysł ma szansę realizacji i rozwoju w przyszłości.


W sprawie aktualizacji treści niniejszej strony należy kontaktować się z: Katarzyna Szmurło (katarzyna.szmurlo@pw.edu.pl).