Nowy bezpłatny program PW dla szkół średnich


Zapraszamy grupy szkolne z liceów i techników do udziału w projekcie #zawszeciekawi. Będziemy odwiedzać Wydziały PW, dzielić się wiedzą i pokazywać, jak wykorzystać ją w praktyce. Dla uczniów to okazja, żeby przekonać się, co to znaczy studiować na Politechnice Warszawskiej. Na spotkania obowiązują zapisy.

Czego będę się uczyć na tym kierunku? Czy żeby się na niego dostać, muszę zdawać na maturze konkretny przedmiot? Nie mam z tego rozszerzenia – czy na studiach sobie bez niego poradzę? Jak wyglądają wykłady i co się robi na laboratoriach? To pytania, które zadaje nam młodzież, kiedy się z nią spotykamy i rozmawiamy o studiach. Do wyjaśniania i opowiadania postanowiliśmy dodać jeszcze jeden element – zaproszenie na naszą Uczelnię, żeby uczniowie mogli odpowiedź nie tylko usłyszeć, ale zobaczyć ją na własne oczy i poczuć na własnej skórze.

Nasz program na zaspokajać ciekawość i inspirować. Grupy będą odwiedzać konkretne Wydziały PW, uczestniczyć w wykładach i zajęciach praktycznych, zdobywać wiedzę i umiejętności, a – co za tym idzie – otrzymywać wsparcie w wyborze kierunku studiów czy przedmiotów maturalnych.

Na spotkania obowiązują zapisy i limit miejsc. Zgłoszenia przyjmujemy tylko od nauczycieli (opiekunów grup szkolnych).

Pierwsza edycja projektu #zawszeciekawi trwa od marca do maja 2023 roku i zakończy się Drzwiami Otwartymi PW 2023, które odbędą się 20 maja w godz. 10.00-15.00. 

Szczegóły i zapisy na stronie  www.pw.edu.pl/zawszeciekawi/


Przeczytaj też:


W sprawie aktualizacji treści niniejszej strony należy kontaktować się z: Katarzyna Szmurło (katarzyna.szmurlo@pw.edu.pl).