Nasi studenci najlepsi w międzynarodowych zawodach


Zespół z Koła Naukowego Robotyków KNR zajął pierwsze miejsce w Carolo-Cup@Home  w kategorii Basic. W tym roku zawody odbyły się w formie zdalnej, a KNR zaprezentował tam nowy model Selfie.

– Wszystkie nasze prace miały miejsce na terenie Politechniki Warszawskiej – relacjonują studenci. – Przejazdy po specjalnie wyznaczonej trasie zastąpiło nagranie wideo, a prezentacja zastosowanych przez nas rozwiązań odbyła się przez internet.

Koło Naukowe Robotyków wzięło udział w Carolo-Cup po raz czwarty. Po raz pierwszy start zakończył się wygraną.

– To niezmiernie nas cieszy i daje ogrom motywacji do dalszej pracy, by w kolejnej edycji zaprezentować się jak najlepiej w nowej, bardziej zaawansowanej kategorii – opisują studenci.

Konkursowe wideo KNR-u:

 

Carolo-Cup to prestiżowe zawody dla studenckich zespołów zajmujących się projektowaniem autonomicznych samochodów w małej skali. Uczestnicy prezentują swoje konstrukcje i rywalizują w konkurencjach praktycznych (przejazdy).

Skład zespołu Selfie na Carolo-Cup@Home: Mateusz Grudzień, Mateusz Szczygielski (WE), Marek Knosala (WE), Piotr Mikuła, Michał Kiełczykowski (WE), Paweł Kotiuk, Rafał Litka, Mateusz Marczuk (WE), Kacper Mazur, Marta Adamczyk (WE), Daniel Brauła i Tomasz Lis. Dużą część zespołu stanowią studenci z Wydziału Elektrycznego.

Koło Naukowe Robotyków KNR działa przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Skupia w swoich szeregach pasjonatów robotyki z różnych kierunków i Wydziałów PW, którzy rozwijają tutaj swoją wiedzę i umiejętności.

Projekt jest współfinansowany z programu „Najlepsi z Najlepszych! 4.0” przy udziale Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Funduszy Europejskich.


W sprawie aktualizacji treści niniejszej strony należy kontaktować się z: Katarzyna Szmurło (katarzyna.szmurlo@ee.pw.edu.pl).