Automatyka i Robotyka Stosowana – stacjonarne, inżynierskie – Plan studiów


Automatyka i Robotyka Stosowana - Automatyka

Nominalna liczba punktów ECTS - 214.

semestr 1
Nazwa przedmiotuWC/SLPEECTSKod przedmiotu
Algebra liniowa z geometrią3030Egz.51DR1104
Analiza matematyczna 14530Egz.71DR1116
Fizyka 13030Egz.61DR1112
Podstawy mechaniki 11515Zal.31DR1111
Podstawy programowania1530Zal.31DR1117
Podstawy teorii mnogości i matematyki dyskretnej30Egz.31DR1204
Systemy operacyjne i sieci komputerowe3015Zal.31DR1108
semestr 2
Nazwa przedmiotuWC/SLPEECTSKod przedmiotu
Analiza matematyczna 21515Egz.31DR1210
Elektronika z techniką cyfrową 13015Egz.41DR1211
Fizyka 245Egz.31DR1212
Grafika inżynierska153015Zal.41DR1213
Języki programowania1530Zal.31DR1214
Podstawy mechaniki 21515Egz.31DR1215
Podstawy metod probabilistycznych15Zal.11DR1216
Teoria obwodów 13030Egz.51DR1217
Wychowanie fizyczne 230Zal.01DW1201
Automatyka i Robotyka I,D,PL - przedmioty HES4
semestr 3
Nazwa przedmiotuWC/SLPEECTSKod przedmiotu
Cyfrowe przetwarzanie sygnałów1515Zal.21DR1305
Elektronika z techniką cyfrową 23030Egz.41DR1311
Język obcy (SJO) 1a30Zal.2DSJO1301
Język obcy (SJO) 1b30Zal.2DSJO1302
Metodyka programowania1515Zal.21DR1314
Podstawy automatyki3015Egz.41DR1310
Podstawy robotyki60Egz.51DR1315
Technika pomiarowa3030Zal.41DR1302
Teoria obwodów 2301515Egz.51DR1317
Wychowanie fizyczne 330Zal.01DW1301
semestr 4
Nazwa przedmiotuWC/SLPEECTSKod przedmiotu
Elektronika z techniką cyfrową 330Zal.21DR1411
Język obcy (SJO) 2a30Zal.2DSJO1401
Język obcy (SJO) 2b30Zal.2DSJO1402
Maszyny i mikromaszyny elektryczne45Egz.41DR1412
Oprogramowanie robotów15Zal.21DR1413
Podstawy automatyki lab30Zal.21DR1414
Podstawy robotyki3030Zal.41DR1415
Podstawy teorii sterowania30Egz.31DR1416
Przetworniki pomiarowe30Egz.31DR1417
Sterowanie mikroprocesorowe30Egz.21DR1418
Teoria przekształtników3030Egz.41DR1419
Wychowanie fizyczne 430Zal.01DW1401
semestr 5
Nazwa przedmiotuWC/SLPEECTSKod przedmiotu
Automatyka systemów transportowych1515Zal.31DR1511
Inteligentne maszyny i systemy30Egz.21DR1521
Język obcy (SJO) 3a30Zal.2DSJO1501
Język obcy (SJO) 3b30Zal.2DSJO1502
Oprogramowanie robotów lab30Zal.21DR1513
Podstawy napędów przekształtnikowych1515Egz.31DR1519
Podstawy teorii sterowania1530Zal.31DR1526
Projektowanie obwodów elektronicznych i energoelektronicznych3030Egz.41DR1522
Przetworniki pomiarowe lab30Zal.21DR1517
Sterowanie mikroprocesorowe lab30Zal.21DR1518
Sterowniki przemysłowe15Zal.21DR1514
Systemy informacyjno-pomiarowe1515Egz.31DR1515
semestr 6
Nazwa przedmiotuWC/SLPEECTSKod przedmiotu
Badania mikromaszyn lab30Zal.21DR1642
Inteligentne maszyny i systemy lab30Zal.21DR1641
Projekt indywidualny60Zal.61DR1520
Sterowanie napędów elektrycznych1530Zal.41DR1615
Sterowniki przemysłowe lab30Zal.21DR1624
Automatyka i Robotyka I,D,PL - przedmioty HES2
Automatyka i Robotyka I,D,PL - obieralne grupa 14
Automatyka i Robotyka I,D,PL - obieralne grupa 34
Automatyka i Robotyka I,D,PL - obieralne grupa 42
Automatyka i Robotyka I,D,PL - obieralne grupa 22
semestr 7
Nazwa przedmiotuWC/SLPEECTSKod przedmiotu
Praca dyplomowa inżynierskaZal.151DW1702
Pracownia dyplomowa inżynierska90Zal.81DR1731
Seminarium dyplomowe inżynierskie30Zal.31DW1701
Automatyka i Robotyka I,D,PL - obieralne grupa 62
Automatyka i Robotyka I,D,PL - Praktyki kierunkowe4
Automatyka i Robotyka I,D,PL - obieralne grupa 52
razem ECTS214

Grupy przedmiotów obieralnych

Przedmioty obieralne: Automatyka i Robotyka I,D,PL - przedmioty HES (2 do wyboru)
Nazwa przedmiotuWC/SLPEECTSKod przedmiotu
Prawo własności intelektualnej (HES)30Zal.21DW1102
Podstawy zarządzania (HES)30Zal.21DW1202
Zarządzanie projektami (HES)3030Egz.41DI1118
Przedsiębiorczość innowacyjna (HES)1515Zal.21DW1780
Przedmioty obieralne: Automatyka i Robotyka I,D,PL - przedmioty HES (1 do wyboru)
Nazwa przedmiotuWC/SLPEECTSKod przedmiotu
Prawo własności intelektualnej (HES)30Zal.21DW1102
Podstawy zarządzania (HES)30Zal.21DW1202
Zarządzanie projektami (HES)3030Egz.41DI1118
Przedsiębiorczość innowacyjna (HES)1515Zal.21DW1780
Przedmioty obieralne: Automatyka i Robotyka I,D,PL - obieralne grupa 1 (2 do wyboru)
Nazwa przedmiotuWC/SLPEECTSKod przedmiotu
Badania środowiskowe i kompatybilność elektromagnetyczna1515Zal.21DR1619
Mikroprocesory i mikrokontrolery w technice pomiarowej1515Zal.21DR1621
Systemy komunikacyjne w rozproszonych układach automatyki1515Zal.21DR1704
Lokalne interfejsy komunikacyjne1515Zal.21DR1715
Systemy transmisji danych1515Zal.21DR1616
Zarządzanie systemami sieciowymi1515Zal.21DR1617
Przedmioty obieralne: Automatyka i Robotyka I,D,PL - obieralne grupa 3 (2 do wyboru)
Nazwa przedmiotuWC/SLPEECTSKod przedmiotu
Wybrane zagadnienia teorii sterowania30Zal.21DR1708
Regulacja cyfrowa1515Zal.21DR1627
Sterowanie adaptacyjne1515Zal.21DR1628
Sztuczne sieci neuronowe30Zal.21DR1629
Sterowanie procesami dyskretnymi1515Zal.21DR1632
Przedmioty obieralne: Automatyka i Robotyka I,D,PL - obieralne grupa 4 (1 do wyboru)
Nazwa przedmiotuWC/SLPEECTSKod przedmiotu
Podstawy i algorytmika systemów czasu rzeczywistego1515Zal.21DR1637
Metody numeryczne1515Zal.21DR1638
Bazy danych1515Zal.21DR1710
Programowanie współbieżne w języku JAVA1515Zal.21DR1633
Programowanie obiektowe1515Egz.21DR1634
Inżynieria wymagań oprogramowania1515Zal.41DR1635
Algorytmy i struktury danych1515Egz.21DR1636
Przedmioty obieralne: Automatyka i Robotyka I,D,PL - obieralne grupa 2 (1 do wyboru)
Nazwa przedmiotuWC/SLPEECTSKod przedmiotu
Wprowadzenie do robotyki mobilnej1515Zal.21DR1622
Napędy pojazdów elektrycznych i hybrydowych1515Zal.21DR1623
Pomiary mobilne1515Zal.21DR1626
Urządzenia technologiczne obsługiwane przez roboty30Zal.21DR1711
Automatyka budynków22Zal.21DR1645
Przedmioty obieralne: Automatyka i Robotyka I,D,PL - obieralne grupa 6 (1 do wyboru)
Nazwa przedmiotuWC/SLPEECTSKod przedmiotu
Projektowanie układów zasilających wspomagane komputerem1515Zal.21DR1720
Zasobniki energii elektrycznej1515Zal.21DR1721
Inżynieria materiałowa (Materiałoznawstwo elektrotechniczne)1515Zal.21DR1722
Przekształtnikowe źródła energii1515Zal.21DR1726
Sterowanie systemów elektroenergetycznych30Zal.21DR1728
Przedmioty obieralne: Automatyka i Robotyka I,D,PL - Praktyki kierunkowe (1 do wyboru)
Nazwa przedmiotuWC/SLPEECTSKod przedmiotu
Praktyka kierunkowa120Zal.41DW1602
Praktyka kierunkowa120Zal.41DR1650
Przedmioty obieralne: Automatyka i Robotyka I,D,PL - obieralne grupa 5 (1 do wyboru)
Nazwa przedmiotuWC/SLPEECTSKod przedmiotu
Komputerowe systemy wbudowane1515Zal.21DR1712
Systemy operacyjne czasu rzeczywistego1515Zal.21DR1713
Mikrokontrolery w energoelektronice i napędzie elektrycznym30Zal.21DR1718
Podstawy analizy danych1515Zal.21DR1733
Wwykłady
C/Sćwiczenia / seminaria
Llaboratoria
Pprojekt
Egz.Egz.
Zal.Zal.

W sprawie aktualizacji treści niniejszej strony należy kontaktować się z: Obsługą strony wydziałowej (dziekanat@ee.pw.edu.pl).