Absolwent Wydziału Elektrycznego laureatem Konkursu im. Profesora Jerzego I. Skowrońskiego

Mgr inż. Dawid Kotowski, absolwent Wydziału Elektrycznego, został laureatem XXXIII edycji Konkursu Prac Dyplomowych o nagrodę im. Profesora Jerzego I. Skowrońskiego na najlepszą pracę dyplomową z zakresu elektrotechnologii, wysokich napięć lub materiałów elektrotechnicznych.

Otrzymał Nagrodę III za pracę pt. „Układ regulacji ze sprzężeniem od wektora stanu i sygnału zakłócenia dla trójfazowego przekształtnika napięcia”, którą napisał pod okiem opiekuna dr. hab. inż. Arkadiusza Kaszewskiego z Instytut Sterowania i Elektroniki Przemysłowej Politechniki Warszawskiej.

Celem konkursu jest rozwijanie nowoczesnej krajowej elektrotechnologii i materiałoznawstwa elektrotechnicznego dla uczczenia pamięci Profesora Jerzego I. Skowrońskiego, twórcy polskiej szkoły materiałoznawstwa elektrotechnicznego. Organizatorem konkursu jest Polski Komitet Materiałów Elektrotechnicznych Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Serdecznie gratulujemy!

Lista wszystkich laureatów dostępna jest na stronie konkursu »