Dzień Otwarty Wydziału Elektrycznego 2024 – relacja


23.05.2024 odbył się Dzień Otwarty Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej pod hasłem „Spotkanie z Elektrotechniką – Odkryj niezwykłą przyszłość”. Wydarzenie skierowane było przede wszystkim do młodzieży szkolnej, będącej na etapie podejmowania decyzji, co do dalszej drogi kształcenia.

Przybyli goście mieli okazję poznać Kampus Centralny Politechniki Warszawskiej, spotkać pracowników i studentów Wydziału Elektrycznego, poznać jego ofertę kształcenia, zwiedzić laboratoria, zapoznać się najnowszymi zdobyczami techniki, a także wziąć udział w pokazach naukowych i samodzielnie przeprowadzić niektóre eksperymenty.

Ważnym elementem Dnia Otwartego było Miasteczko naukowo-przemysłowe, czyli otwarta strefa spotkań, gdzie odwiedzający mogli porozmawiać z potencjalnymi pracodawcami i poznać możliwości rozwoju kariery zawodowej, jakie stoją przed absolwentami Wydziału Elektrycznego. W tym roku odwiedziły nas takie firmy jak : PSE Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., Stoen Operator, Budimex, AB Industry.

Na wszystkich uczestników wydarzenia czekał gorący poczęstunek w postaci pizzy i grochówki wojskowej. Zakończenie Dnia Otwartego stanowił energetyczny występ zespołu Kwazzy oraz – jak na elektryków przystało – prawdziwa burza z wyładowaniami

Dzień Otwarty Wydziału Elektrycznego – relacja zdjęciowa

Biegnij z energią! ELEKTRYCZNA MILA

Dniu Otwartemu towarzyszyły zawody biegowe „Biegnij z energią! ELEKTRYCZNA MILA” II Bieg o Puchar Dziekana Wydziała Elektrycznego, które odbyły się na Kampusie Centralnym PW. Zawodnicy wystartowali spod Gmachu Fizyki , a następnie mieli do pokonania pięć pętli wokół budynków : Gmachu Ochrony Środowiska, Gmachu Starej Kotłowni i Gmachu Mechaniki naprzeciwko którego usytuowana była Meta. Każdy zawodnik otrzymał koszulkę, a na mecie medal nawiązujący do logo WE. Klasyfikacja odbyła się w dwóch kategoriach – Kobiet i Mężczyzn.

Zwyciężczyniami w kategorii Kobiet zostały:
Natalia Filipowicz – I miejsce
Wioletta Dyderska – II miejsce
Aleksandra Borządek – III miejsce

Zwycięskie miejsca w kategorii Mężczyzn zajęli:
Taras Telkovsky – I miejsce
Tomasz Mikulski – II miejsce
Adam Wasilewski – III miejsce

Najszybszym finiszerom Puchary wręczył osobiście Dziekan Wydziału Elektrycznego prof. dr hab. inż. Lech Grzesiak.

Dzięki uprzejmości Studiów Podyplomowych Urządzenia i Instalacje Elektryczne nagrody otrzymali również zawodnicy, którzy zajęli miejsca IV: Weronika Jastrzębska i Mateusz Sobolewski.

II Bieg o Puchar Dziekana Wydziała Elektrycznego – relacja zdjęciowa


Przydatne linki:


W sprawie aktualizacji treści niniejszej strony należy kontaktować się z: Katarzyna Szmurło (katarzyna.szmurlo@pw.edu.pl).