Wystawa jubileuszowa Wydziału Elektrycznego

Do końca listopada 2021 roku można zwiedzać wystawę historyczną Wydziału Elektrycznego w sali ekspozycyjnej Muzeum PW w Gmachu Głównym PW, Plac Politechniki 1.

W sali wystawowej Muzeum PW w Gmachu Głównym zaprezentowano obiekty, które przedstawiają historię elektryczności w Politechnice Warszawskiej, m.in.: radiostację z 1927 r., stare maszyny elektryczne prądu stałego, silniki z dawnego Zakładu Maszyn Elektrycznych, szafę sterowniczą z Zakładu Napędu Elektrycznego, szafy do modelowania sieci wysokiego napięcia, mierniki: amperomierze, woltomierze.

Zapraszamy do zapoznania się z Katalogiem Wystawy.

Katalog Wystawy historycznej Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej z okazji Jubileuszu 100-lecia.

Kliknij w obrazek lub pobierz TUTAJ

Przeczytaj też:

W 2021 roku Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej obchodzi jubileusz 100-lecia. Zapraszamy do śledzenia jubileuszowej strony internetowej www.ee.pw.edu.pl/100-lecie/.