Program mentoringowy PW 2023


Studentko, Studencie!

Rusza piąta edycja Programu Mentoringowego Politechniki Warszawskiej. Każdy student i studentka, od trzeciego roku studiów, może aplikować do mentorki, mentora. Są to absolwenci naszej uczelni, którzy odnieśli sukces w swojej branży i są gotowi podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, ułatwiając Twój zawodowy start.

Na stronie Biura Karier, które jest organizatorem programu, znajdziecie profile mentorów i mentorek, każdy profil jest połączony z formularzem aplikacyjnym. Wystarczy go wypełnić, uzasadnić dlaczego chcesz współpracować z wybranym mentorem. Następny krok, decyzja o podjęciu współpracy należy do mentora.

Aplikuj do Programu Mentoringowego 2023 »

Dołącz do wydarzenia na Facebooku »

Poznajcie Mentorów – Absolwentów Wydziału Elektrycznego

 

Radosław Burak-Romanowski »

„Zapraszam Cię do programu mentoringowego Politechniki Warszawskiej.
Zajmowałem się różnymi sprawami i pracowałem na różnych stanowiskach. Pojawiały się w tym czasie różnego rodzaju wątpliwości, ale nie w momencie otrzymania propozycji udziału w tym programie. Zawsze ekscytowały mnie nowe wyzwania a tego rodzaju praca z Tobą będzie nowym doświadczeniem również dla mnie.
Ciekawi Cię praca w takiej firmie jak PKP Energetyka S.A.? Chcesz się upewnić, jak wygląda praca na konkretnym stanowisku? A może po prostu chcesz zapytać o moje doświadczenia? Nie bój się pytać, bo od tego może zależeć Twoja przyszłość. Ja też potrzebowałem kilka razy w życiu uzyskać odpowiedzi na trudne pytania, ale też od początku mojej pracy udawało mi się trafiać na szefów, którzy życzliwie mi doradzali i podnosili moje zaangażowanie.
Dlatego cenie we współpracownikach szczerość, gdyż tylko w taki sposób uda się stworzyć dobrą atmosferę, która da satysfakcję z wykonywanej pracy. Jesteśmy różni, każdy z nas inaczej wyznacza swoją drogę. Ja mogę podzielić się z Tobą jak te ścieżki wyglądały u mnie ale i sam jestem ciekaw jaki jest plan Twojej życiowej podróży.” APLIKUJ »

Marek Hudyma »

„I want to invite you to participate in a mentoring program with my participation. I am a programmer with 15 years of experience. I spent most of my career (10 years) in Berlin, where I live permanently.
I have worked mainly in international and global corporations. On the other hand, small projects, including startups, are my passion.
Privately, I am a husband and father of three children.
In the program, I want to find the optimal development path for you.
Together, we will determine the path you want to follow and the way to achieve the goal.” APLIKU »

Konrad Markowski »

„Nazywam się Konrad Markowski i jestem absolwentem Politechniki Warszawskiej, na której ukończyłem Wydział Elektryczny. Od kilkunastu lat związany jestem z moją macierzystą uczelnią. W tym czasie poznałem smaki pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej. Z pracy naukowej i płynących z niej zainteresowań narodziła się chęć współpracy z przemysłem. W efekcie w roku 2017 rozpocząłem przygodę z Wojskowymi Zakładami Elektronicznymi S.A. w Zielonce, a w roku 2022 z PIT-RADWAR S.A. w Warszawie, które są częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. To był początek fascynującej przygody dającej mi możliwość połączenia dwóch światów nauki i przemysłu, która trwa do dnia dzisiejszego.
Jeżeli interesuje Cię praca badawczo-rozwojowa, jeżeli pociąga Cię przemysł zbrojeniowy, jeżeli jesteś gotowa/gotowy na duże wyzwania, jeżeli masz otwarty umysł i myślisz nieszablonowo – zapraszam.” APLIKUJ »

Karolina Ruszczyk »

„Droga Studentko, Drogi Studencie,
nazywam się Karolina Ruszczyk i jestem absolwentką Politechniki Warszawskiej. Kilka lat temu ukończyłam Wydział Elektryczny, a od prawie 6 lat pracuję jako Data Scientist. Posiadam również niewielkie doświadczenie w mentorowaniu ludzi na początku ich kariery, a także zdarza mi się prowadzić prezentacje i prelekcje. Zapraszam Cię w świat Data Science, nawet jeśli nie masz jeszcze zbyt wielkiego pojęcia w tym temacie. Sama dokładnie wiem, jak wygląda przebranżowienie i chętnie pomogę w szukaniu Twojej nowej, odpowiedniej ścieżki.” APLIKUJ »

Bartosz Wachnik »

„Jestem z pokolenia użytkowników ZX Spectrum, Atari czy Commodore. Każdy z nas biegających po podwórkach chciał być jak idole tacy jak Zbigniew Boniek, Grzegorz Lato, Andrzej Grubba lub Steve Jobs, Steve Wozniak. To właśnie tamten otaczający świat w którym byli przyjaciele, rodzina ale i interesujące osoby wykreował we mnie marzenia, które rezonują we mnie do dzisiaj.
Marzenia są po to aby je realizować, zarówno te zawodowe jak również dotyczące życia osobistego. Praktyka pokazuje, że te dwie sfery życia wzajemnie na siebie oddziaływują i warto zadbać o równowagę między tymi obszarami.
Gdy byłem nastolatkiem, później studentem pierwszych lat studiów na Wydziale Elektrycznym PW na przełomie lat osiemdziesiątych oraz dziewięćdziesiątych moim marzeniem było uczestnictwo w interesujących projektach IT realizowanych jako pracownik lub przedsiębiorca współpracując z ówczesnymi gigantami tamtych czasów jak SUN, IBM, HP. Moją ambicją było również prowadzenie interesujących badań, które łączą najnowszą technologię IT z zachowaniami ludźmi.
Część marzeń udało mi się spełnić, w niektórych przypadkach osiągnąłem więcej niż marzenia, a części niestety nie.
Chciałbym ci zaproponować wspólną podróż w kierunku Twoich marzeń zarówno tych zawodowych jak również osobistych. Mam propozycje dla ciebie aby podzielić się z tobą doświadczeniem, umiejętnościami oraz refleksjami zdobytymi w moim życiu, które mogą ci pomóc w zrealizowaniu marzeń. (…)” więcej » APLIKUJ »

Szczegóły Programu 

oraz sylwetki pozostałych Mentorów na stronie Biura Karier PW:
www.bk.pw.edu.pl/mentorzy-2023

 

 


W sprawie aktualizacji treści niniejszej strony należy kontaktować się z: Katarzyna Szmurło (katarzyna.szmurlo@pw.edu.pl).