O Stronie

- Strona Główna
- O Mnie
- E-Mail
- Kontakt GG


Elektryka

- Transformator tesli
- Lampa plazmowa
- Lampa Iskrowa
- Drabina Jacoba
- Wykrywacz metali


Elektronika

- Tranzystory
- Rezystory
- Kondnsatory
- Elementy indukowane
- Montowanie układów


Robotyka

- Silniki krokowe
- Czym jest automatyka
- Panele sterownicze
- Autoblokada
- Radar




Panele Sterownicze


GPRS to skrót pochodzący od General Packet Radio Service, a określa usługę szybkiej i efektywnie wykorzystywanej, bazującej na technologii internetowej transmisji danych w sieci komórkowej. Zasięg usługi GPRS jest identyczny jak sieci komórkowej GSM operatora komórkowego, ponieważ oparta jest na tej samej technologii.

Przy pomocy GPRS'u można wchodzić bezpośrednio na strony internetowe/intarnetowe. Czas oczekiwania na nawiązanie połączenia jest w GPRS'ie znacząco krótszy niż przy wykorzystaniu dotychczasowych systemów GSM. Stacje zdalne jak i systemy nadrzędne mają natychmiast dostęp do informacji, bez długich procedur nawiązywania połączenia. Także ze względu na to, że opłata jest za rzeczywistą ilość danych (kByte), a nie za czas trwania połączenia, nie jest potrzebne ciągłe nawiązywanie i rozłączanie połączenia, co również pozwala zaoszczędzić na kosztach eksploatacji. Oznacza to również, że wykonywana aplikacja zdalnego sterowania/nadzoru przez sieć komórkową jest znacząco uproszczona. Ilość przesyłanych danych może być z góry oszacowana. Przez wybór odpowiedniej taryfy powstają tylko miesięczne koszty stałe podobnie jak tzw. Flat Rate i nie ma żadnych zmiennych kosztów. W przeciwieństwie do transmisji GSM wysokość kosztów transmisji danych GPRS jest zależna jedynie od ilości rzeczywiście przesłanych danych (kByte), ponadto czas odczytu i zapisu danych nie powoduje żadnych dodatkowych_kosztów. Szybka transmisja danych: Ze względu na to, że podczas transmisji danych GPRS używanych jest równolegle wiele kanałów radiowych, prędkość transmisji jest znacząco zwiększona. Ilość równolegle użytecznych kanałów radiowych, a przez to osiągnięta prędkość transmisji jest zależna od używanych terminali GPRS. W jednym kanale możliwa jest prędkość transmisji danych brutto 13.4 kB/s.

Sposób funkcjonowania Połączenia GPRS są połączeniami internetowymi i nie mogą być tworzone punktu-punkt, jak to miało miejsce w GSM i realizowane z wykorzystaniem numeru telefonu. Ze względu na to, że stacje zdalne/pomiarowe nie posiadają stałych adresów internetowych, musiała być stworzona metoda, która pomimo tego umożliwia komunikację. Do tego jest potrzebny DNS Router (GPRS Manager) oraz inteligentny terminal GPRS (Dr. Neuhaus), który loguje się do GPRS Manager'a. Ten Manager GPRS jest wysokodostępnym Serwerem DNS, zainstalowanym ze stałym adresem internetowym i stałym łączem (DSL) oraz organizuje on przepływ danych GPRS pomiędzy stacjami zdalnymi


AUTOR STRONY
Autor: Dariusz Mierzejewski





PW

- Politechnika Warszawska
- Polibuda.info
- Wydział Elektryczny
- Biblioteka PW
- Domy Studenckie


Linki

- Elektroda
- Elektronika
- Automatyka Online
- Koło Elektryków
- Koło Robotyków


Inne Stronki

- Rozkłady tramwaji
- Mapa Warszawy
- Moja-Ostrołęka.pl
- Allegro.pl
- Bramka sms
- Sport.wp.pl
- Gazeta.pl


Download

- Dekoder Elektryka
- DCCAD
- Przelicznik miar