D.W.-Regle, Dolina Kościeliska, Hala Kondratowa, Giewont, Smreczyński Staw, Na Wołowcu.

Miejscem pobytu uczestników konferencji SPD-10
był Ośrodek Wypoczynkowy REGLE
(400 m od wejścia do Doliny Kościeliskiej)


Uczestnicy konferencji będą przebywać w ośrodku wypoczynkowym Regle położonym w Kościelisku, obok najpiękniejszej tatrzańskiej doliny - Doliny Kościeliskiej. W zbudowanych w stylu zakopiańskim domach są do dyspozycji uczestników pokoje 2, 3 i 4 - osobowe. W każdym domu jest świetlica. Woda płynąca z kranów pochodzi ze studni głębinowej, znajdującej się na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Z ośrodka można wybrać się na ciekawe wycieczki: do Doliny Kościeliskiej, nad Smreczyński Staw, do Doliny Chochołowskiej, na Halę Kondratową, na Giewont, w Tatry Wysokie i w inne piękne i ciekawe miejsca.

Dom wypoczynkowy Jeden z domów wypoczynkowych w ośrodku Regle.
Schronisko na Hali Ornak w Dolinie Kościeliskiej jest to drewniany budynek projektu inż. Anny Górskiej. Otwarcia schroniska dokonano 8 sierpnia 1948r. Jest ono czynne cały rok. Oferuje turystom 90 miejsc w pokojach wieloosobowych. Mieści się w nim jadalnia, świetlica, a także biblioteka. Schronisko na Hali Ornak
Schronisko na Hali 
Kondratowej Schronisko na Hali Kondratowej, położone na wysokości 1333 m npm u podnóża południowych stoków Giewontu. Powstało w 1948 r. z przebudowy szałasu według projektu inż. B. Laszczki. W budynku tym znajduje się 28 miejsc noclegowych w dwóch pokojach na poddaszu. W schronisku jest też mała jadalnia, kuchnia i weranda.
Krzyż na Giewoncie w Tatrach stoi już 100 lat. Wzniesiono go 9 lipca 1901r, ma wysokość 15 m. Metalowe elementy krzyża wnieśli na plecach górale pod wodzą proboszcza Zakopanego.
Krzyż jest widoczny z daleka, np. z Zakopanego czy z Gubałówki.
Giewont i ustawiony na nim krzyż stały sie symbolem Zakopanego. Zakopane jest określane często jako "miasto pod Giewontem".
Krzyż na Giewoncie
Giewont Giewont - masyw górski położony między dolinami: Kondratową, Małej Łąki i Strążyską. Główny szczyt ma wysokość 1894 m. W długiej grani Giewontu rozróżnia się: Mały Giewont (1728 m), w środku - Wielki Giewont (główny wierzchołek), a na wschodzie oddzielony wcięciem zwanym Szczerbą (1823 m) - Długi Giewont (1867 m).
Smreczyński Staw - położony na końcu doliny Kościeliskiej. Smreczyński Staw
Smreczyński Staw Nad Smreczyńskim Stawem.
Na Wołowcu - ponad 2000 mnpm. Na wprost widać szczyty: Łopata, Jarząbczy i Raczkowa Czuba. Z lewej: Kończysty, Starorobociański, Bystra. Na Wołowcu
Pod Wołowcem Na Przełęczy pod Wołowcem (1993). Zejście w Dolinę Chochołowską.

Copyright by PMM
Uwagi na temat tej strony proszę przesyłać na adres: e-mail