Komunikaty

Otrzymaliśmy ok. 130 zgłoszeń na SPD-10. Referatów nadesłano 64. W wyniku kwalifikacji merytorycznej, pod obrady dopuszczono 63 referaty.

Na prezentację jednego referatu przewidujemy ok. 15min + 5min dyskusji bezpośrednio po przedstawieniu referatu. Utrzymujemy szeregowy układ sesji, co ma ważne znaczenie merytoryczne. W procesie kwalifikacji utrzymano dotychczasowe, normalne kryteria kwalifikacyjne.

Drukowanie materiałów konferencyjnych praktykujemy po konferencji. Warunkiem koniecznym wydrukowania referatu jest jego osobiste wygłoszenie. Każdy referat, przed zatwierdzeniem do wydrukowania, poddawany jest ocenie merytorycznej podczas obrad, musi być także zgodny z wymaganiami redakcyjnymi podanymi w II zawiadomieniu.

Wszyscy uczestnicy na miejscu zakwaterowania otrzymają streszczenia referatów. Materiały konferencyjne zostaną rozesłane po wydrukowaniu.

Osoby towarzyszące przybyłe bez uzgodnienia, nie otrzymają zakwaterowania.

Adres miejsca obrad konferencji SPD-10:
34-511 Zakopane-Kościelisko 761, tel. (018) 207-06-12 lub 207-07-12.
ZDW Regle znajduje się w odległości ok. 200 m od przystanku Nędzówka w kierunku Kir (wejście do Doliny Kościeliskiej).

Doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 12-tej, a kończy - o godz. 10-tej dnia następnego.

Godziny wydawania posiłków w DW Regle: 800-930 - śniadanie, 1300-1430 - obiad, 1800-1930 - kolacja.

Ze względu na bezpieczeństwo, przed wyjściem w góry, wiadomość o planowanej wycieczce należy zostawić kolegom !

Organizowana jest wycieczka autokarowa na Słowację.

Osoby zainteresowane prosimy o zabranie paszportów.


Informacje o SPD-10

1. Miejscem konferencji jest Dom Wypoczynkowy REGLE położony 400m od wejścia do Doliny Kościeliskiej. Temperatura w nocy w czerwcu może być zbliżona do 0C.

2. DW Regle leży przy szosie ZakopaneChochołów/Witów. Z dworca PKP/PKS Zakopane można dojechać autobusem PKS, mikrobusem lub taxi.

3. Do DW Regle można dojechać również własnym samochodem (są miejsca do parkowania).

4. W ramach opłaty konferencyjnej, organizatorzy zapewniają wyżywienie i noclegi oraz materiały konferencyjne, które zgodnie z tradycją zostaną wydrukowane i rozesłane dopiero po konferencji.

5. Ze względu na trudności kwaterunkowe, prosimy o nieprzyjeżdżanie z osobami towarzyszącymi bez uprzedniego zarezerwowania miejsca dla tych osób (R. Niedbała - tel. 660-7566). Osoby towarzyszące przybyłe bez uzgodnienia nie otrzymają zakwaterowania.

6. Osoby referujące otrzymają do dyspozycji: a) komputer IBM/PC/Pentium/133MHz, HD + kieszeń, SVGA, FD1.44M + multimedia (CD, Audio); b) rzutnik pisma (do folii); c) rzutnik slajdów; d) rzutnik obrazu komputerowego na ekran.

7. Prosimy o zachowanie ostrożności w górach i niewychodzenie samotnie na spacery ! ! !


Informacje o Oddziale Warszawskim PTETiS

Oddział Warszawski PTETiS istnieje od 1961r. Zrzesza ok. 130 członków. Pracami Oddziału kieruje Zarząd wybierany (w tajnym głosowaniu) na 3-letnie kadencje na Walnym Zgromadzeniu członków Oddziału. Na ostatnim Walnym Zgromadzeniu (21.3. 96) wybrano przewodniczącego XXIV kadencji (Włodzimierz Kałat) oraz 5 członków Zarządu i 4 członków Komisji Rewizyjnej, które ukonstytuowały się następująco: Zarząd: Andrzej Marusak (v-przew.), Ryszard Niedbała (sekr.), Wiesław Myrcha (skarb.), Wojciech Urbański (z-ca skarb.) i Adam Fiok; Kom. Rew.: Władysław Wasiluk (przew.), Józef Jełowicki, Stanisław Kulas i Kazimierz Mikołajuk.

Dotychczas, Oddział Warszawski PTETiS zorganizował 25 konferencji naukowych jako główny organizator i 2 jako współorganizator.

Pierwszą konferencję zorganizowano w 1962r. nt.: "Technika Cyfrowa w Elektrotechnice". Inicjatorem tej konferencji był doc. Romuald Marczyński. Drugą konferencję zorganizowano w 1965r. nt.: "Zastosowania metod analizy funkcjonalnej i topologii w teorii układów". Jej współorganizatorami byli: Komitet Elektrotechniki PAN oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne.

W 1966r. zainicjowano cykl konferencji pod pózniejszą nazwą MME (Metody Matematyczne w Elektrotechnice). Z inicjatywy ówczesnego przewodniczącego Oddziału Warszawskiego PTETiS doc. Anatola Gosiewskiego zorganizowano pierwszą konferencję tego cyklu pn.: "Nowoczesne Metody Matematyczne w Elektrotechnice" w Mielnie. Konferencji MME odbyło się 10, ostatnia - w 1981r. w Karpaczu. Konferencje: MME-8 i MME-9 zorganizował Wydział Elektryczny WSI-Opole w ramach licencji użyczonej przez Oddz. Warszawski PTETiS.

W latach 1977 i 1979 zorganizowano konferencję OZE (Optymalizacja w Zagadnieniach Elektrotechniki). Inicjatorem tej tematyki był ówczesny przewodniczący Oddziału Warszawskiego PTETiS doc. Andrzej Marusak. Od 1966r. współorganizatorem naszych konferencji jest Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej.

Pierwsza konferencja SPD (Symulacja Procesów Dynamicznych) odbyła się w czerwcu 1980r. W Schronisku Wysokogórskim Kalatówki. Jej inicjatorem był ówczesny przewodniczący OW-PTETiS dr Andrzej Marusak. Druga konferencja tej serii została zorganizowana dopiero w 1985r. z dużym trudem (świadczy o tym siermiężność materiałów konferencyjnych SPD-2), w Schronisku Polana Chochołowska. Do 1988r. konferencje SPD odbywały się corocznie, a pózniej co 2 lata - przemiennie z również interdyscyplinarnymi konferencjami uCE (Mikrokomputery w Edukacji). Pierwszą konferencję uCE zorganizowano we wrześniu 1987r., a ostatnią (uCE-5) - w 1995r. w Schronisku Polana Chochołowska. Pomysłodawcą tej tematyki był również dr Andrzej Marusak.

Rys.1. Liczba uczestników konferencji SPD

W 1997r. zorganizowano konferencję PES-1 (Postępy Elektrotechniki Stosowanej) według pomysłu sekretarza OW/PTETiS dra Ryszarda Niedbały. Wzięło w niej udział ponad 60 osób i wygłoszono 40 referatów.

Rys.2. Względne liczby uczestników konferencji SPD

Rys.3. Referaty zakwalifikowane, wygłoszone i wydrukowane (patrząc od góry w dół)

W konferencjach (SPD1-9) i (uCE1-5) natomiast, wzięło udział (odpowiednio) 926 i 475 (=1401) osób głównie z Polski, ale również z: Australii, Bangladeszu, Czechosłowacji, Egiptu, Jordanii, Madagaskaru NRD, Nigerii, Rosji, Syrii, USA, ZSRR. Wygłoszono na nich 462 i 216 (=678) referatów (rys.3).

Warszawa, 15.V.98.

/-/ v-Przew. O/W PTETiS

Dr inż. Andrzej Marusak
amar@isep.pw.edu.pl

Materiały konferencyjne

Copyright by Piotr Marusak
Uwagi na temat tej strony proszę przesyłać pod adres: s141892@ia.pw.edu.pl