Wyróżnienia SEP dla pracowników i studentów Wydziału Elektrycznego

15 stycznia 2020 odbyło się Noworoczne Spotkanie Warszawskiego Oddziału SEP. Tematem przewodnim spotkania było 100-lecie współpracy Stowarzyszenia Elektryków Polskich i Politechniki Warszawskiej.

Uroczystość zgromadziła wielu znamienitych członków SEP i przyjaciół Stowarzyszenia w tym przedstawicieli Wydziału Elektrycznego.  Wśród honorowych gości był Dziekan Wydziału Elektrycznego, prof. dr hab. inż. Lech Grzesiak. Jednym z gospodarzy i organizatorów wydarzenia był doc. dr inż. Wojciech Urbański, Prodziekan Wydziału Elektrycznego oraz Wiceprezes Oddziału Warszawskiego SEP.

Tradycyjnie już podczas tej dorocznej uroczystości wręczono Odznaki i Odznaczenia, Dyplomy Uznania oraz Wyróżnienia SEP. W tym roku wśród wyróżnionych było liczne grono reprezentantów Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej.

Medale 100-lecia SEP otrzymali prof. dr hab. inż. Lech Grzesiak, Dziekan Wydziału Elektrycznego, doc. dr inż. Wojciech Urbański, Prodziekan Wydziału Elektrycznego oraz Jerzy Baranowski Prezes Fundacji Politechniki Warszawskiej.

Na scenie Sali Balowej Warszawskiego Domu Technika NOT pojawili się również studenci Wydziału Elektrycznego docenieni za działalność w Kole Naukowym SEP – Marcin Wiatrak, Mateusz Kręzel i Jan Nowalski – którym Dyplomy Uznania wręczył Prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich, dr inż. Piotr Szymczak wraz z Prezesem Warszawskiego Oddziału SEP, Ryszardem Marcińczakiem.

Interesującą częścią spotkania był wykład doc. dr inż. Wojciecha Urbańskiego, który niezwykle ciekawie opowiedział o najważniejszych i najciekawszych faktach ze 100-letniej wspólnej historii Politechniki Warszawskiej i Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Na zakończenie części oficjalnej, uczestnicy uroczystości mogli wysłuchać występu śpiewającego poety i satyryka, Marka Majewskiego.

Galeria zdjęć