Noc Muzeów 2023 na Politechnice Warszawskiej

Co to będzie za wieczór! Co to będzie za noc! 13 maja zapraszamy na Politechnikę Warszawską. Pokażemy miejsca na co dzień niedostępne, trudno dostępne albo po prostu nieznane, a także opowiemy o naszej Uczelni i rozmaitych naukowych zagadnieniach.

Nasz program jest różnorodny – bo taka jest też nasza Uczelnia.

Wśród tegorocznych atrakcji – Hala Wysokich Napięć! To największe laboratorium Wydziału Elektrycznego, na co dzień niedostępne dla osób z zewnątrz. Znajdują się tu źródła o napięciu powyżej 2 milionów woltów. Podczas pokazów będzie można prąd nie tylko zmierzyć, ale go usłyszeć, zobaczyć czy nawet powąchać, a także zobaczyć wyładowania ślizgowe na powierzchni szkła, wędrujący łuk, czyli tzw. drabinę Jakuba czy wyładowania piorunowe.

Centrum wydarzeń będzie oczywiście Gmach Główny PW. Noc Muzeów to okazja, żeby zobaczyć ten wyjątkowy budynek po zachodzie słońca, a także zwiedzić rektorski gabinet czy Salę Senatu. Dużą Aulę wypełnią nasze koła naukowe – prezentujące swoje projekty i naukowe ciekawostki. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy historii i… melomani.

Będziemy spacerować po Kampusie Centralnym, odkrywając jego tajemnice – te dawne i te obecne.

Swoje laboratoria i sale warsztatowe otworzą nasze Wydziały. To nie lada gratka, bo to zwykle miejsca zarezerwowane na prowadzenie badań czy zajęć ze studentami. Tym razem będzie można je zwiedzić, a nawet wziąć udział w prostych eksperymentach.

Wstęp na naszą Noc Muzeów jest wolny. Na niektóre atrakcje obowiązują bezpłatne wejściówki, które będzie można odebrać w dniu wydarzenia w recepcji.

Szczegółowy program Nocy Muzeów na Politechnice Warszawskiej na stronie www.pw.edu.pl/Aktualnosci/Noc-Muzeow-2023