Nagrody i odznaczenia dla Profesorów Wydziału Elektrycznego podczas obchodów 50-lecia PS IEEE

Nagrody oraz pamiątkowe medale dla zasłużonych członków oraz instytucji stowarzyszonych i sponsorów wręczono 9 grudnia 2022 r. podczas 50-lecia polskiej sekcji IEEE. Za ofiarną pracę nagrody przyznano naukowcom z Politechniki Warszawskiej w tym z Wydziału Elektrycznego.

Prof. dr hab. inż. Marian Piotr Kaźmierkowski otrzymał IEEE PS Service Award 2022. Nagroda Polskiej Sekcji IEEE „Service Award” jest przyznawana jako wyraz uznania nadzwyczajnego wkładu pracy i aktywności członka Polskiej Sekcji IEEE, z co najmniej 10. letnim stażem członkowskim, na rzecz Stowarzyszenia IEEE i Polskiej Sekcji.

Prof. Marian Piotr Kaźmierkowski polski elektrotechnik, profesor, nauczyciel akademicki na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej, specjalista w zakresie energoelektroniki, członek (Fellow) IEEE, członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk, w kadencji 2011 2014 Dziekan Wydziału Nauk Technicznych PAN. W latach 1980 – 1982 był stypendystą Fundacji Humboldta w RWTH Aachen. Jako profesor wizytujący pracował między innymi na University of Minnesota, Uniwersytecie w Padwie, w Aalborgu oraz w Tuluzie[1]. Wieloletni członek Stowarzyszenia Inżynierów Elektryków i Elektroników (IEEE) IEEE), od 2008 w najwyższej randze Fellow ), w latach 2004 2006 redaktor naczelny (editor in chief) amerykańskiego czasopisma IEEE Transactions on Industrial Electronics oraz wieloletni członek rady programowej tego czasopisma. Jest członkiem rady (council member) europejskiej organizacji Power Electronics and Motion Control (od 1999 przewodniczy tam Award Comittee ). Od 1999 jest również członkiem European Power Electronics Association.

Podczas obchodów Medalem im. prof. Mieczysława Pożaryskiego odznaczono prof. dr. hab. inż. Mariusza Malinowskiego.

Prof. Mariusz Malinowski specjalizuje się w automatyce, inżynierii komputerowej, elektronice przemysłowej, energoelektronice i robotyce. Jest związany z Instytutem Sterowania i Elektroniki Przemysłowej Wydziału Elektrycznego.

W 2020 roku został Prorektorem ds. Nauki Politechniki Warszawskiej. Od lat jest zaangażowany w prace stowarzyszenia IEEE: był przewodniczącym programu technicznego wielu konferencji IES (2003–2017), osobą odpowiedzialną za studencką aktywność w IEEE IES (2007–2009), redaktorem naczelnym czasopisma „IEEE Industrial Electronics Magazine” (2010–2012), wiceprezesem ds. działań warsztatowych IES (2014–2015), przewodniczącym polskiej sekcji IEEE (2016–2019) oraz wiceprezydentem ds. publikacji w IES (2016–2019). W 2019 roku został Prezydentem Elektem IES –  IEEE Industrial Electronics Society, którego funkcję objął w 2022 roku.

Podsumowanie obchodów 50-lecia PS IEEE oraz pełna lista nagrodzonych na stronie PS IEEE »

Przeczytaj też: