Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej PW na semestr zimowy 2022/2023

Tytuł magistra inżyniera to za mało? Tych, którzy są #zawszeciekawi, nie mogą się rozstać z Politechniką Warszawską lub bardzo chcą do niej dołączyć, zapraszamy do naszej Szkoły Doktorskiej. Rejestracja kandydatów potrwa od 1 do 22 sierpnia 2022 r.

Od semestru zimowego dotychczasowe pięć szkół doktorskich zastąpione zostaną jedną Szkołą Doktorską PW.

Kandydaci mogą wybierać spośród takich dyscyplin, jak:

• inżynieria chemiczna;
  • inżynieria materiałowa;
  • nauki chemiczne;
  • nauki fizyczne;
  • inżynieria mechaniczna;
  • inżynieria biomedyczna;
  • automatyka, elektronika i elektrotechnika;
  • nauki o zarządzaniu i jakości;
  • matematyka;
  • informatyka techniczna i telekomunikacja;
  • inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka;
  • architektura i urbanistyka;
  • inżynieria lądowa i transport.

Rekrutacja krok po kroku
Pierwszym krokiem w rekrutacji jest rejestracja oraz złożenie wszystkich wymaganych dokumentów za pośrednictwem systemu IRK (1-22 sierpnia). Należy m.in. załączyć zarys koncepcji badawczej wraz z oświadczeniem potencjalnego promotora. W jego znalezieniu pomoże wyszukiwarka.

Po etapie rejestracji odbywają się rozmowy kwalifikacyjne (zaplanowane od 1 do 8 września). Po opublikowaniu listy rankingowej osób wstępnie zakwalifikowanych (13 września), należy w wyznaczonym terminie (14-20 września) w systemie IRK uzupełnić pozostałe wymagane dokumenty.

Szczegółowy harmonogram rekrutacji jest dostępny na stronie Szkoły Doktorskiej.

W 2021 i 2022 roku Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej obchodzi jubileusz 100-lecia powstania. Zapraszamy do śledzenia jubileuszowej strony internetowej www.ee.pw.edu.pl/100-lecie/