Informatyka Stosowana w zestawieniu TOP 5 najpopularniejszych kierunków rekrutacji na PW

17 osób na jedno miejsce ubiegało się o możliwość rozpoczęcia studiów na kierunku Informatyka Stosowana w roku akademickim 2022/2023. Tym samym znalazł się on w zestawieniu TOP 5 kierunków studiów najchętniej wybieranych przez kandydatów z polskim obywatelstwem w tegorocznej rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia na Politechnice Warszawskiej.

Również ilość złożonych aplikacji – 1.569 – plasuje Informatykę Stosowaną w pierwszej piątce kierunków cieszących się największym zainteresowaniem kandydatów na studia na naszej Uczelni.

Więcej o TOP 5 najpopularniejszych kierunków tegorocznej rekrutacji na Politechnikę Warszawską przeczytasz tutaj»

Informatyka Stosowana (do 2019 roku Informatyka) na Wydziale Elektrycznym prowadzona jest od 1998 roku. Można się tutaj kształcić na studiach inżynierskich (więcej informacji») i magisterskich (więcej informacji»), w formie stacjonarnej oraz niestacjonarnej przez Internet (więcej informacji»). Wydział ma również prawa doktoryzowania w dyscyplinie Informatyka (więcej informacji»). Na Wydziale prowadzone są też studia podyplomowe powiązane z kierunkiem Informatyka Stosowana (więcej informacji»).

Od lat Informatyka Stosowana plasuje się w czołówce Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy. W 2022 roku po raz trzeci z rzędu kierunek znalazł się na 1. miejscu tego prestiżowego Rankingu (więcej informacji»). Ponadto według Ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA) szkół wyższych, absolwenci kierunku Informatyka Stosowana osiągają w pierwszym roku po dyplomie jedne z najwyższych wynagrodzeń brutto na rynku pracy (więcej informacji»).

Posłuchaj co o studiach na kierunku Informatyka Stosowana mówią nasi studenci i absolwenci (link») oraz czym zajmują się zawodowo (link»).

Przeczytaj też:

W 2021 i 2022 roku Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej obchodzi jubileusz 100-lecia powstania. Zapraszamy do śledzenia jubileuszowej strony internetowej www.ee.pw.edu.pl/100-lecie/