Rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia – trwają zapisy!


Chcesz studiować na Politechnice Warszawskiej? Od 3 czerwca do 10 lipca masz czas na rejestrację online, dokonanie opłaty rekrutacyjnej i kilka innych formalności. Sprawdź kierunki studiów, zasady przyjęć i harmonogram rekrutacji!

Politechnika Warszawska czeka na ludzi, którzy są #zawszeciekawi – tego, jak coś działa, dlaczego właśnie tak, czy może działać lepiej albo inaczej, jak to sprawić… Nasi studenci, doktoranci i pracownicy realizują innowacyjne projekty, które mogą zmienić świat. Ale nie tylko takie. Na każdym kroku potrzebujemy przecież po prostu specjalistów z różnych inżynierskich branż – ludzi mających wiedzę i umiejętności, żeby zapewniać właściwe funkcjonowanie wielu – wydaje się – zwykłych i codziennych procesów. Takie kompetencje zdobywa się na studiach na naszej Uczelni i takich ekspertów wysyłamy w świat.

Jak z tych wszystkich możliwości wybrać kierunek dla siebie? Mamy trzy rady:

  • zastanów się, co lubisz robić, co Cię interesuje i jak możesz to wykorzystać na studiach i na swojej drodze zawodowej,
  • posłuchaj sugestii rodziny i znajomych, ale traktuj je jako podpowiedzi, a nie podjęcie decyzji za Ciebie,
  • czytaj nie tylko nazwy kierunków, ale też ich opisy i programy – dzięki temu dowiesz się, czego będziesz się uczyć.

Oferta Wydziału Elektrycznego

Zastanawiacie się, który kierunek wybrać spośród obszernej oferty Wydziałów Politechniki Warszawskiej? Polecamy Wam:

 

Po pełną ofertę Politechniki Warszawskiej zapraszamy na stronę PW.

Zasady przyjęć

Jak dostać się na studia na Politechnice Warszawskiej? Pierwszym krokiem jest zarejestrowanie się w systemie rekrutacyjnym IRK, a następnie wybranie tam kierunków (maksymalnie 5, uwaga – ustawionych w kolejności – od tego, na który chcesz się dostać najbardziej, do tego, na który najmniej). W systemie IRK załączasz także zaświadczenia, certyfikaty, dyplomy i inne dokumenty potrzebne w procesie rekrutacji. Wpisujesz tam także wyniki maturalne (po ich otrzymaniu). Pamiętaj, żeby uregulować (w terminie!) opłatę rekrutacyjną (85 zł).

Wszystkie zasady przyjęć na studia opisaliśmy w tym miejscu.

Jeśli jesteście ciekawi, ile punktów trzeba było zdobyć w poprzednich latach, żeby dostać się na Wasz wymarzony kierunek, to sprawdzicie to w tej tabeli.

Harmonogram rekrutacji

Pilnuj dat z harmonogramu rekrutacji.

10 lipca to ostatni dzień na zarejestrowanie się jako kandydatka/kandydat na studia, dokonywanie zmian w systemie IRK, uzupełnianie danych i uregulowanie opłaty rekrutacyjnej.

18 lipca zostaną opublikowane wyniki rekrutacji.

Pełny kalendarz znajdziesz na tej stronie.

Nie znajdujesz informacji, których szukasz? Masz pytania czy wątpliwości? Skontaktuj się z naszym Biurem ds. Przyjęć na Studia: rekrutacja.bps@pw.edu.pl, +48 22 234 74 12 lub +48 22 234 60 70

Powodzenia w rekrutacji i do zobaczenia na studiach na Politechnice Warszawskiej!


Przydatne linki


W sprawie aktualizacji treści niniejszej strony należy kontaktować się z: Katarzyna Szmurło (katarzyna.szmurlo@pw.edu.pl).