Absolwent Wydziału Elektrycznego nominowany w konkursie „Złoty Inżynier 2021”

Mgr inż. Tomasz Detka – absolwent Automatyki i Robotyki na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej – nominowany do tytułu „Złoty Inżynier” przyznawanego przez czytelników „Przeglądu Technicznego – gazety inżynierskiej”.

Organizatorem konkursu jest redakcja dwutygodnika „Przegląd Techniczny – gazety inżynierskiej” oraz Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna. Nagroda ma promować dokonania polskich inżynierów i zwrócić uwagę na ich rolę w budowaniu innowacyjnej i konkurencyjnej gospodarki.

Wśród tegorocznych kandydatów do tytułu znalazło się wiele osób związanych z Politechniką Warszawską. Jedną z nich jest mgr inż. Tomasz Detka absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej, który zajmuje się tematyką bezpieczeństwa pojazdów elektrycznych oraz elektrochemicznych magazynów energii. Zawodowo związany jest z Siecią Badawczą Łukasiewicz – PIMOT. Uczestniczy w pracach konsultacyjnych w zakresie prawa dotyczącego elektromobilności.

To już 28. edycja konkursu organizowanego przez dwutygodnik „Przegląd Techniczny”. W ubiegłym roku tytuł „Złotego Inżyniera 2020” otrzymała absolwentka Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej, mgr inż. Miłosława Kujszczyk-Bożentowicz, działaczka Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Głos można oddać do 20 lutego 2022 na stronie internetowej: plebiscyt.przeglad-techniczny.pl, gdzie znajduje się pełna lista kandydatów lub listownie, za pomocą kuponu zamieszczonego w „Przeglądzie Technicznym”.

Zachęcamy do głosowania! plebiscyt.przeglad-techniczny.pl

Przeczytaj też:

W 2021 i 2022 roku Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej obchodzi jubileusz 100-lecia. Zapraszamy do śledzenia jubileuszowej strony internetowej www.ee.pw.edu.pl/100-lecie/.