Naukowczyni z Wydziału Elektrycznego stypendystką Ministra Edukacji i Nauki

Dr inż. Żaneta Świderska-Chadaj znalazła się wśród laureatów konkursu o stypendium dla wybitnych młodych naukowców Ministra Edukacji i Nauki.

Stypendia Ministra otrzymało 217 młodych naukowców, którzy prowadzą innowacyjne badania naukowe o wysokiej jakości oraz mają imponujące osiągnięcia naukowe o wysokim prestiżu i międzynarodowym wydźwięku. Wśród nich znalazło się aż piętnaścioro badaczy z Politechniki Warszawskiej, w tym badaczka z Wydziału Elektrycznego.

Dr inż. Żaneta Świderska-Chadaj na co dzień pracuje w Instytucie Elektrotechniki Teoretycznej i Systemów Informacyjno-Pomiarowych, gdzie zajmuje się zastosowaniem sztucznej inteligencji do wspomagania pracy lekarzy. Prowadzone przez nią badania obejmują dziedziny takie jak uczenie maszynowe, biologia oraz medycyna. Jej głównym osiągnięciem jest opracowanie metody wykrywania, segmentacji i klasyfikacji gruczolakoraka płuc, jak również opracowanie metody automatycznej detekcji limfocytów na obrazach histopatologicznych barwionych immunohistochemicznie (IHC).

W tegorocznej edycji konkursu wpłynęło 1897 wniosków. Były one oceniane przez ekspertów z Zespołu doradczego.

Lista laureatów z Politechniki Warszawskiej »
Pełna lista laureatów znajduje się na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki »

Przeczytaj też: Dr inż. Żaneta Świderska-Chadaj z Wydziału Elektrycznego stypendystką konkursu START 2020

W 2021 roku Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej obchodzi jubileusz 100-lecia powstania. Zapraszamy do śledzenia jubileuszowej strony internetowej www.ee.pw.edu.pl/100-lecie/